195376 (690951), страница 2
Текст из файла (страница 2)
У відповідності із кресленням розробляємо маршрут обробки:
на обробку отвору Ø72Н7(0,03)
-
розточування чорнове;
-
розточування напівчистове;
-
розточування чистове;
-
-
Сумарні просторові відхилення для литих заготовок визначаємо по формулі:
– для отвору.
Δк – викривлення поверхні на 1 мм;
Δк = 1 мкм на 1 мм довжини;
l – довжина поверхні, мм;
l = 24 мм;
l = 100 мм для площини основи.
Δкор = ΔкL
Δкор = 1×18 = 24 мкмΔсм – зазор між знаком форми та стержнем, мкм;
Δсм = 150 мкм;
Δртб – розміщення отвору відносно технологічних баз;
Δртб = 1,2 … 2,5 мм. Приймаємо Δртб = 2,0 мм.
мкм.
Сумарне просторове відхилення на наступних переходах:
,
де Ку – коефіцієнт уточнення.
Чорнова розточка:
∆r = Ky*∆ε=0,066*2006=132,39 мкм
Напівчистова розточка:
∆r = Ky*∆ε=0,04*132,39 =5,29 мкм
Чистова розточка:
∆r = Ky*∆ε=0,03*5,29 =0,159 мкм
Для попередньої обробки Ку = 0,06; остаточної 0,04; тонкої 0,03.
Мінімальний операційний припуск визначаємо за наступною формулою:
Попереднє розточування: =2(200+200+1012)=2824 мкм
Остаточне розточування: =2(40+50+120)=420 мкм
Тонке розточування: =2(20+40+80)=280 мкм
Розрахункові значення приведені в таблиці 2.5.
Розрахунок найменших розмірів по технологічних переходах починаємо з розміру деталі згідно креслення і робимо у такій послідовності:
72,012-0,024=71,988 мм
71,988-0,3=71,688 мм
71,688-0,5=71,188 мм
71,188-3=68,188 мм
заносимо розміри в таблицю 2.5
Розрахунок найбільших граничних розмірів по переходах робимо у такій послідовності:
72,012-0,28=71,732 мм
71,732-0,42=71,312 мм
71,312-2,824=68,488 мм
Результати заносимо до таблиці
Розрахунок фактичних мінімальних та максимальних припусків робимо в такій послідовності:
Максимальні припуски:
71,988-71,688=0,3 мм
71,688-71,188=0,5 мм
71,188-68,188=3 мм
Мінімальні припуски:
71,012-71,732=0,28 мм
71,732-71,312=0,42 мм
71,312-68,488=2,824 мм
Загальний найбільший припуск Z0max= 0,3+0,5+3=3,8 мм
Загальний найменший припуск Z0min= 0,28+0,42+2,824=3,524 мм
Таблиця 5 Розрахунково-аналітичний метод визначення припусків
Технологічні операції та переходи | Елементи припуску, мм | Розрахунковий припуск 2Zmin, мкм | Розрахунковий max розмір, мм | Допуск ТД, мкм | Прийняті розміри по переходам, мм | Граничні, значення припусків, мкм | |||||
Rz | h | Δ | ε | Dmax | Dmin | 2Zmax | 2Zmin | ||||
1. Ø72Н7(=0,03) Відливка Попереднє розточуванн Остаточне розточуванн Тонке розточуванн | 200 40 20 5 | 200 50 20 10 | 1012 120 80 60 | –– 0 0 0 | 2824 420 280 | 68,488 71,312 71,732 72,012 | 3000 500 300 24 | 68,488 71,312 71,732 72,012 | 68,188 71,188 71,688 71,988 | –– 3 0,5 0,3 3,8 | –– 2,824 0,42 0,28 3,524 |
3.5 Розрахунок режимів різання та норм часу на виконання операцій
Фрезерувати торцеву поверхню в розмір 80+1,5 мм.
Фрезеруємо торцевою фрезою Dф=250мм, z=18
Режими різання:
1. Глибина різання: t=2 мм
2. Подача: Sz=0,24мм/зуб
3. Швидкість різання:
К1 – коефіцієнт, який залежить від розмірів обробки;
К2 – коефіцієнт, який залежить від поверхні, що обробляється;
К3 – коефіцієнт, який залежить від стійкості і матеріалу інструменту;
К1 = 1; К2 = 1,1; К3 = 1;
Vт = 80 м/хв.
Отже
4. Частота обертання:
об/хв.
5. Хвилинна подача: мм/хв
6. Потужність різання:
К1 – коефіцієнт, що залежить від матеріалу, що обробляється;
К2 – коефіцієнт, що залежить від типу фрези.
К1 = 1,25; К2 = 0,75; Е = 1,3
Норми часу
1. Основний час:
, хв
L=l+l1 +l2=250+14+5=269 мм
де l – довжина обробки, мм
l1 – врізання фрези, мм.
2. Допоміжний час:
Тд.у=1,9 хв, Тд.оп=0,6+,2=0,8 хв, Тд.вим=0,16 хв.
3. Штучний час;
4. Підготовчо-заключний час,;
Тп.з= Тп.з1+Тп.з2+Тп.з3=(4+2)+(2,5+0,15)+(1+1,5+0,4+5)=16,55хв
Отже норма часу Нч;
Нч= 2,23+ 16,55/1000=2,25хв
Свердлити 4 отвори Ø11 мм.
Свердлимо свердлом Ø11
Режими різання:
1. Подача: група подачі ІІ, Lрез /d = 8/11 = 0,7
отже маємо подачу S0=0,18 мм
2. Швидкість різання:
К1 – коефіцієнт, який залежить від розмірів обробки;
К2 – коефіцієнт, який залежить від поверхні, що обробляється;
К3 – коефіцієнт, який залежить від стійкості і матеріалу інструменту;
К1 = 1,2; К2 = 1,15; К3 = 1;
Vт=17 м/хв.
Отже
3. Частота обертання:
об/хв.
4. Потужність різання:
Кn – коефіцієнт, що залежить від матеріалу, що обробляється;
Кn = 1; NT = 0.21
Норми часу
1. Основний час:
, хв
L=l+l1 +l2=8+3+5=16мм.
де l – довжина обробки, мм
l1 – врізання фрези, мм
2. Допоміжний час:
Тд.оп=0,6+,2=0,8 хв, Тд.вим=0,16 хв.
Кд=0,76; атех+аорг+авдп= 8%
3. Штучний час;
4. Підготовчо-заключний час,;
Тп.з= Тп.з1+Тп.з2+Тп.з3=(4+2)+(2,5+0,15)+(1+1,5+0,4+5)=16,55хв
Отже норма часу Нч;
Нч= 1,1+ 16,55/1000=1,12 хв
Свердлити 2 отвори Ø10,5 мм.
Свердлимо свердлом Ø10,5
Режими різання:
1. Подача: група подачі ІІ, Lрез /d = 8/10,5 = 0,76
отже маємо подачу S0=0,18 мм
2. Швидкість різання:
К1 – коефіцієнт, який залежить від розмірів обробки;
К2 – коефіцієнт, який залежить від поверхні, що обробляється;
К3 – коефіцієнт, який залежить від стійкості і матеріалу інструменту;
К1 = 1,2; К2 = 1,15; К3 = 1;
Vт=17 м/хв.
Отже
3. Частота обертання:
об/хв.
4. Потужність різання:
Кn – коефіцієнт, що залежить від матеріалу, що обробляється;
Кn = 1; NT = 0.21
Норми часу
1. Основний час:
, хв
L=l+l1 +l2=8+3+5=16мм
де l – довжина обробки, мм
l1 – врізання фрези, мм
Зенкерування Ø40 мм
Глибина різання: t=0,2;
Подача: s=0,8 мм/об (2 табл. 25);
Швидкість різання:
Cv=18,8; q=0,2; x=0,1; y=0,5; m=0,125
Т=45 хв.
Розрахунок крутного момент та осьової сили:
q= -; x=0,75; y=0,8; Kp=KMp=1
Сp=23,5; x=1,2; y=0,4
Потужність різання:
Норми часу
1 .Основний час:
, хв
L=l+l1 +l2=40+3+5=48мм
де l – довжина обробки, мм
l1 – врізання фрези, мм
Фрезерувати торцеву поверхню в розмір Ø88 мм.
Фрезеруємо торцевою фрезою Dф=100мм, z=10
Режими різання:
1. Глибина різання: t=2 мм
2. Подача: Sz=0,24мм/зуб
3. Швидкість різання:
К1 – коефіцієнт, який залежить від розмірів обробки;
К2 – коефіцієнт, який залежить від поверхні, що обробляється;
К3 – коефіцієнт, який залежить від стійкості і матеріалу інструменту;
К1 = 1; К2 = 1,1; К3 = 1;
Vт=80 м/хв.
Отже
4. Частота обертання:
об/хв.
5. Хвилинна подача: мм/хв
6. Потужність різання:
К1 – коефіцієнт, що залежить від матеріалу, що обробляється;
К2 – коефіцієнт, що залежить від типу фрези.
К1 = 1,25; К2 = 0,75; Е = 1,3
Норми часу
1. Основний час:
, хв
L=l+l1 +l2=88+14+5=107мм
де l – довжина обробки, мм
l1 – врізання фрези, мм
2. Допоміжний час:
Тд.у=1,9 хв, Тд.оп=0,6+,2=0,8 хв, Тд.вим=0,16 хв.
3. Штучний час;
4. Підготовчо-заключний час;
Тп.з= Тп.з1+Тп.з2+Тп.з3=(4+2)+(2,5+0,15)+(1+1,5+0,4+5)=16,55хв
Отже норма часу Нч;
Нч= 2,4+ 16,55/1000=2,27 хв
Розточування Ø72Н7(+0,03)
Розточування чорнове:
Глибина різання: t=2 мм;
Подача: s=0,35 мм/об;
Швидкість різання:
Cv=292; x=0,15; y=0,2; m=0,2
Т=45 хв.
Розрахунок сили різання:
Сp=92; x=1,0; y=0,75; n=0
Сp=54; x=0,9; y=0,75; n=0