182790 (629622), страница 4
Текст из файла (страница 4)
Зе =0,16*20*0,89*0,8=2,28 (грн.)
Основна заробітна плата:
.
Зо=0,25*2,2+0,33*2,88+0,25*2,64+0,5*3,4+0,33*2,88+0,33*2,2=5,53грн.
Додаткова заробітна плата:
(грн)
Різноманітні відрахування:
.
Цехові і заводські витрати:
Вцех=Зо/100=5,5360/100=3,32 грн
- нормативи цехових витрат
Взавод=Зо/100=5,5380/100=4,42грн
- нормативи заводських витрат.
Виробнича собівартість
Свир=М+Зе+Зо+Здод+Ввідр+Вцех+Взав=0,506+18,58+2,28+5,53+0,553+2,32+3,3+4,42=37,5грн
Невиробничі витрати:
Впозвир=Свир=37,50,01=0,375 грн
- нормативні позавиробничі витрати:
Повна собівартість:
Повна собівартість Спов=Свир+Спозвир=37,5+0,375=37,87 грн.
Розрахуємо величину амортизаційних відрахувань:
А=(Ц*На)/100%
де: Ц - балансова вартість основних фондів.
На - норма амортизації за рік, %
Проведені розрахунки приведені в таблиці 10.1.3.
Таблиця 11 – Відрахунки на амортизацію
| № | Найменування основних фондів | Балансова вартість, грн | Норма амортизації,% | Величина амортизаційних відрахувань, грн |
| 1 | Будівлі | 15000 | 5 | 750 |
| 2 | Прес | 50000 | 15 | 7500 |
| 3 | Монтажні столи | 10000 | 15 | 1500 |
| 4 | Електро-обладнання | 15000 | 25 | 3750 |
| 5 | ЕОМ | 5000 | 25 | 1250 |
| 6 | Офісне обладнання | 2500 | 15 | 375 |
| 7 | Тестувальне обладнання | 3000 | 25 | 750 |
| 8 | Пакувальне обладання | 1000 | 15 | 150 |
| Всього | 101500 | 16025 |
Кошторис витрат на виробництво:
-
Матеріальні витрати:
-
М=(0,506+18,58+2,28)*115000=2457090 грн.
-
Витрати на оплату праці: З=67092,68+67092,87=738021,55грн.
-
Відрахування: 281924,22 грн.
-
Амортизація: 16025 грн.
-
Інші витрати: 15000грн.
Всього: 3508060,77грн.
10.2 Розробка цінової політики
Розрахуємо оптову ціну:
Цопт = С(1+Р)
де: С – собівартість одиниці продукції;
Р – рентабельність (0,25).
Цопт = 37,87*(1+0,2) = 45,44 грн.
Розрахуємо ціну реалізації:
Цреал = С(1+Р)(1+)
де: - ставка податку(20%)
Цреал = 37,87*(1+0,2)(1+0,2) = 54,53грн.
1
10 Ринкова у конкурента
7
5 Ціна продажу
5
4,53 Ціна з врах ПДВ
4
5,44
оптова ціна
3
7,88 ум. пост. витрати
2
9,78
змінні витрати
Розрахунок беззбитковості виробництва
Точка беззбитковості – це об’єм виробничої програми, при якій дохід підприємства рівний витратам.
Розрахуємо точку беззбитковості підприємства.
УзмNбезб+УпоNріч+Мар<Nбезб(Цпр-ЦпрНДС(16.67))
29,78* Nбезб+8,1*115000+2500< Nбезб(75-75*0,1667)
Вирішивши дане рівняння, визначаємо, що при програмі випуска 28554 виробів на рік підприємство є беззбитковим.
Рисунок 1 – Графік беззбитковості
Розрахуємо доход підприємства за рік:
Д = Річ(Цпр - ПДВ - С) = 115000(75-75*0,2-37,87) = 2544950 (грн.)
Показники господарської діяльності:
-
Ємність ринку: 300000 шт.
-
Відсоток охоплення ринку: 32%.
-
Виробнича програма: 110000 шт.
-
Ціна продажу: 75,00 грн.
-
Собівартість: 37,87.
6. Виторг від реалізації:
,
(грн);
7. Витрати на виробництво:
Вир.В=М+К+Зе+Зо+Здод+Відр+А+Iн=
2457090+670928,68+67092,87+281024,22+16025+15000=3508060,77грн.
8. Витрати на маркетинг (
) - витрати, що необхідно зробити для рекламування, просування товару на ринок для забезпечення надалі більшої кількості реалізації.
Мар = 3500(грн);
9. Загальні витрати - витрати на маркетинг і виробництво:
,
(грн);
10. Податок із додаткової вартості (ПДВ):
,
(грн);
11. Прибуток підприємства обчислюється по формулі:
,
ПП=8625000-3508060,77-1437787,5=3679151,73 (грн);
12. Податок із прибутку - податок держави на отриману підприємством прибуток:
,
(грн);
13. Прибуток у розпорядженні - "чистий" прибуток підприємства:
,
(грн);
14. Рентабельність:
,
Р=(2575406,21/3508060,77)100=73%
Як ми бачимо наше підприємство є рентабельним.
11. СТРАТЕГІЯ ФІНАНСУВАННЯ
Фірмі “Mobile Telephones” потрібний кредит у розмірі 400000 грн. для запуску виробництва, стабільної роботи та просування на ринку. Під дані кредити фірма готова нести відповідальність своїм майном. Повернення кредиту гарантується через 2 рік, враховуючи 20% річних.
Сума для повернення кредиту буде вираховуватися з прибутку.
ВИСНОВКИ
У даній курсовій роботі розглянуто підприємство “Mobile Telephones”, що являє собою мале приватне колективне підприємство. Підприємство здійснює виготовлення багатофункціональних телефонних апаратів АВН – автоматичних визначників номера. У бізнес-плані подані основні концепції розвитку та діяльності підприємства з економічної та виробничої точок зору.
Підприємство рентабельне і його рентабельність доволі висока, вона становить 73 %.
Зроблений аналіз ємності ринку, на основі якого розрахована виробнича програма. Доведена можливість існування підприємства та його подальшого розвитку.
Бізнес план – це один із найкращих методів планування створення нових чи реконструкції діючих підприємств.
ЛІТЕРАТУРА
1. "Закон про підприємства в Україні"
2. "Закон про власність"
3. В.Г. Герасимчук "Маркетинг", В.ш. : -К., 1994.
4. С.С. Гаркавенко "Маркетинг", "Лібра",:-К., 1996.
5. В.В. Зянько. "Мікроекономіка" ,:- ВДТУ В.,1998
6. "Економика підприємства" під ред. С.Ф. Покропивного 2 т.,- К:"Хвиля-Прес",1995
7. В.Р. Прауде, О.Б. Білий "Маркетинг", В.ш. : -К., 1994.
8. С.Мочерний "Основи економічних знань", Феміна,-К., 1995.















