162126 (623755), страница 2
Текст из файла (страница 2)
Збільшення надходжень іноземних інвестицій у економіку України сприяло б утворенню окремих экспортно-промислових зон (варіант вільних економічних зон).
Держава повинна додавати всі сили для реструктуризації економіки, стабілізації загальної політичної й економічної ситуації, що буде сприяти поліпшенню інвестиційного клімату в країні.
Успішно проведена грошова реформа монетарними способами призупинила інфляцію - за 11 місяців 1997 року її рівень - 8,6 %, скасовані нетарифні методи регулювання експортно-імпортних операцій, ведеться робота зі стабілізації і лібералізації зовнішньоекономічної діяльності, збалансованості митної і цінової політики, здійснюється реформування податкової системи убік зменшення тиску на виробника, удосконалюється нормативно-правова база.
Відповідно до розпорядження Президента України від 18.08.97 року № 298 "Про невідкладні дії по прискоренню реформ і висновку економіки України з кризи" готується ряд законодавчих актів, спрямованих на стимулювання інвестиційної діяльності, поліпшення умов діяльності інвесторів, у тому числі закордонних, у конкретних сферах господарської діяльності, а саме:
" - про зміни і доповнення до Закону України "Про режим іноземного інвестування", що припускає звільнення від увізного мита іноземних інвестицій у виді пристроїв, обладнання, що вносяться в статутний фонд підприємств із iноземного капіталу;
" - про зміни до Закону України "Про державний збір" у частині зменшення державного збору за нотаріальний огляд договорів застави;
" - про відновлення пільг спільним підприємствам виробничої сфери з іноземними інвестиціями, зареєстрованих до 01 січня 1995 року;
" - про зміни і доповнення до Земельного кодексу України щодо надання іноземному інвестору права власності на земельну ділянку під підприємства, а також можливості продажу йому об'єктів приватизації разом із земельними ділянками.
Планується прийняття закону України про угоди по поділі продукції, що повинна прискорити залучення іноземного капіталу для освоєння запасів нафти і газу в Україні.
Після прийняття закону про бухгалтерський облік і звітність буде проведена остаточна гармонізація національної системи звітності відповідно до міжнародних стандартів.
Список використаної літератури.
1. Закон України "Про цінні папери і фондову біржу".
2. Закон України "Про інвестиційну діяльність".
3. Гiтман Л. Дж., Джонк М.Д. Основи інвестування. Пер. с англ. - М., 1997.
4. Інвестиції в Україні. Під ред. С.И.Вакарина (Международный валютний фонд). - К.: "Конкорд", 2001.
5. Мертенс А.В. Інвестиції: Курс лекцій по сучасній фінансовій теорії. - К.: Київське інвестиційне агентство,2000.
6. Пересаду А.А. Основи інвестиційної діяльності. - К.: Либра, 1999.