114012 (Розподільна властивість множення)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Розподільна властивість множення", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "114012"

Текст из документа "114012"

План-конспект уроку з математики на тему:

«Розподільна властивість множення»

Університет імені Лесі Українки

Тема: Розподільна властивість множення

Мета: Навчальна: закріпити знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання та навчити учнів використовувати її.

Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення.

Виховна: виховувати в учнів увагу, лаконічність записів, старанність, активність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання уроку: дошка, крейда.

План уроку

Організаційна частина 1 хв.

Перевірка домашнього завдання 5 хв.

Вивчення нового матеріалу 18 хв.

Закріплення вивченого матеріалу 18 хв.

Домашнє завдання 2 хв.

Підсумок уроку 1хв.

Хід уроку

Організаційна частина.

Вчитель: (захожу в клас, вітаюся) – Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти і відкрити зошити з домашнім завданням та відмічаю відсутніх. Прошу учнів бути уважними на уроці. Дивлюся чи готовий клас до уроку)

Перевірка домашнього завдання.

Вчитель: – Підніміть руку хто не виконав домашнього завдання. Якщо всі виконали і питань немає, то зараз будемо перевіряти. Додому було задано: №433, №435, № 416.

№ 433. Обчисліть зручним способом:

4*17*25;

5*673*2;

8*475*125;

73*5*4;

2*916*50;

5*9*200.

№ 435. Спростіть вираз:

;

;

;

;

;

.

№ 416. З одного міста в протилежних напрямках виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них дорівнювала 74км/год, що на 8км/год більше, ніж швидкість другого. Яка відстань буде між ними через 7год після початку руху?

Вчитель: перевірку домашнього завдання проведемо так: (викликаю до дошки учня, який виконує №416: Ткачук Анастасія, а решта по черзі називають відповіді до кожного пункту вправ №433 та №435).

На дошці учень повинен написати:

№ 416.

1) 74-8=66 (км/год) – швидкість іншого автомобіля.

2) 74*7=518 (км) – таку відстань пройшов один автомобіль за 7год.

3) 66*7=462 (км) – таку відстань пройшов другий автомобіль за 7год.

4) 518+462=980(км) – така відстань буде між автомобілями через 7год після початку руху.

Відповідь: 980км.

Учні повинні називати:

№ 433.

1700;

6730;

475000;

1460;

91600;

9000.

№ 435

36х;

60х;

35 ;

96 ;

24 ;

100 .

Вчитель: (до учня, що писав задачу) Скажи, які властивості множення ти знаєш і запиши на дошці одну з них.

Учень: На попередніх уроках ми вивчали переставну і сполучну властивості множення. (записує на дошці) - переставна властивість множення.

Вчитель: Молодець. (Оцінюю учня) Сідай.

Вчитель: (до класу) Запишіть на дошці сполучну властивість множення.

Учень: (записує) .

Вчитель: Добре, сідай. (до класу) Сформулюйте цю властивість.

Учень: Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел.

Вчитель: Молодець. Сідай.

3. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель: Запишіть у зошитах сьогоднішню дату, класна робота. Тема уроку: «Розподільна властивість множення». (поки пояснюю новий матеріал учні уважно слухають)

(
Малюнок зображується на дошці перед уроком)

Рис.1

Порахуємо кількість кружечків на рисунку. Це можна зробити двома способами:

В одному ряду 2 білих і 3 чорних кружечки, разом (2 + 3). Рядів 3. Отже, всього на рисунку 3• (2 + 3) кружечків.

Білих кружечків 2 • 3. Чорних кружечків 3 • 3. Усього 2 • 3 + 3 •3. Але кількість кружечків в одному і в другому випадку однакова. Отже, 3•(2 + 3) = 2 • 3 + 3 • 3.

- розподільний закон множення відносно додавання. (прошу дітей записати формулу у зошити і запам’ятати)

Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.

Зазначимо, що розподільна властивість множення виконується для будь-якої кількості доданків:

.

3• (З - 2) = 1 • 3 =3.

3 • 3-3• 2 = 9-6 = 3.

Отже, 3• (3 - 2) = 3 • 3 - 3 • 2.

- розподільний закон множення відносно віднімання.

Щоб помножити число на різницю, можна це число помножити на зменшуване і від'ємник і від першого добутку відняти другий.

4. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчитель: Запишіть у зошити вправа № 436(3-4). (записую на дошці номери вправ, які планую розв’язати на уроці і викликаю до дошки учня: Озеруга Андрій)

Учень: (читає умову і записує розв’язання на дошці)

№ 436. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

943*268+943*232=943*(268+232) =943*500=471500; (в цьому виразі у кожному з доданків є однаковий множник 943, тому ми можемо застосувати розподільну властивість множення)

65*246-65*229-65*17=65*(246-229-17) =65*0=0. (розв’язуємо аналогічно)

(необхідні дії, які не може виконати усно виконує збоку на дошці)

Вчитель: Молодець. Сідай, Андрію (оцінюю учня) Запишіть номер наступної вправи № 438(4, 5, 8, 9). (викликаю учня: Михайлик Сергій)

Учень: (читає умову і записує розв’язання на дошці) № 438. Розкрийте дужки:

; (в цій вправі застосовуємо розподільну властивість множення і в наступних пунктах аналогічно)

;

8) ;

9) .

Вчитель: Добре, Сергію. Сідай (Оцінюю учня) Наступна вправа № 97 із збірника ст.41. (читаю умову задачі і викликаю до дошки учня: Павлів Катерина). З міста одночасно і в одному напрямку вирушили вантажний і легковий автомобіль. Швидкість легкового автомобіля 76км/год, вантажного – 58км/год. Яка відстань буде між автомобілями через 4год?

Учень: цю задачу можна розв’язувати кількома способами, але ми використаємо розподільну властивість множення.

76*4-58*4=(76-58) *4=18*4=72 (км) – така відстань буде між автомобілями через 4год.

Відповідь: 72км.

Вчитель: Добре. А скажи, будь-ласка, чому ми віднімаємо.

Учень: тому, що автомобілі рухаються в одному напрямку і відстань між ними буде малою, якби вони рухались у протилежних напрямках, то ми б додавали, бо відстань між автомобілями велика.

Вчитель: Молодець, Катю. (Оцінюю учня) Сідай.

5. Домашнє завдання

Вчитель: Відкрийте будь-ласка ваші щоденники і запишіть домашнє завдання: п.16, впр. №437, №439, ст.41 № 98(із збірника). Вправи подібні до тих що виконували на уроці.

6. Підсумок уроку

Вчитель: Отже, яку властивість множення ми сьогодні розглянули?

Учні: Ми сьогодні розглянули розподільну властивість множення.

Вчитель: Зачитайте, будь-ласка, як формулюється розподільна властивість множення відносно додавання.

Учень: (зачитує) Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.

Вчитель: Ви всі сьогодні молодці, гарно працювали, я задоволена вашою роботою на уроці. Які є до мене запитання? (Якщо є, то даю на них відповіді) Урок закінчено. До побачення.

Розв’язання домашніх вправ.

№ 437. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

47*632+632*53=632*(47+53) =632*100=63200;

598*49-597*49=(598-597) *49=1*49=49;

754*324-754*314=754*(324-314) =754*10=7540;

37*46-18*37+37*72=37*(46-18+72) =37*100=3700.

№ 439. Розкрийте дужки:

1) ;

2) ;

3) ;

4) ;

5) ;

6) .

№ 98. Від однієї пристані в протилежних напрямках одночасно відійшли два пароплави. Швидкість першого пароплава дорівнює 27км/год, а другого – 36км/год. Яка відстань буде між ними через 3год після початку руху?

27*3+36*3=3*(27+36) =3*63=189 (км) – така відстань буде між пароплавами через 3год.

Відповідь: 189км.


Література:

  1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика.5-12 класи. – К.: Шкільний світ, 2007. – 96 с.

  2. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. – Х.: Гімназія, 2005. – 288с.

  3. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Рабінович Ю.М., Якір М.С. Збірник завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу. – Х.: Гімназія, 2007. – 120с.

  4. Ензельт Ольга. Уроки математики в 5 класі. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. – 288с.

  5. Бевз Г.П. Методика викладання математики: Навч. Посібник. – 3-є вид., перероб. і допов. – К.: Вища школа, 1989. – 367с.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
436
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее