144468 (Технологічна карта на влаштування монолітного перекриття)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Технологічна карта на влаштування монолітного перекриття", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144468"

Текст из документа "144468"

РОЗДІЛ І. Область застосування та технологічні вимоги

1.1. Характеристика конструктивних елементів та їх частин

Технологічна карта виконується для влаштування перекриття із профнастилу по металевим балкам за наступними параметрами:

  • довжина – 30,78 м;

  • ширина – 12,380 м;

  • висота – 7,4 м;

  • кількість поверхів – 2;

  • висота поверху – 3,0 … 3,3 м;

  • товщина зовнішніх стін – 0,38 … 0,51;

  • товщина внутрішніх стін – 0,12 …0.38 м.

1.2 . Склад основних видів робіт

При влаштуванні монолітного перекриття за допомогою листів профнастилу та зовнішньої опалубки виконуються такі основні види робіт:

  • монтаж металевих ригелів;

  • приварювання вертикальних стержнів- анкерів;

  • монтаж листів профнастилу на стержні;

  • установка арматури (каркасів і сіток);

  • бетонування перекриття;

  • догляд за бетоном;

  • демонтаж зовнішньої опалубки по периметру будівлі.

1.3. Характеристика умов

Роботи по влаштуванню монолітного перекриття плануються виконати навесні.

Клімат області помірно – континентальний. Він формується в основному під впливом Атлантичного океану (значна кількість опадів, швидка зміна погоди тощо), а також континентальних повітряних мас. Зима відносно тепла, з частими відлигами, літо тепле, але не жарке, іноді прохолодне з великою кількістю хмарних і дощових днів. Пересічна температура січня близько- - 6,6º ; у липні - +18,7º. Тривалість без морозного періоду 260 – 270 днів . Максимальна кількість опадів випадає протягом травня – вересня. Сніговий покрив нестійкий, встановлюється у грудні, сходить у березні.

Запроектована кількість змін – 2.

РОЗДІЛ ІІ. Технологія та організація будівельного виробництва

2.1. Вказівки до підготовки об’єкта, та до початку основних робіт

Перед початком виконання процесу влаштування монолітного перекриття будівлі необхідно виконати роботи попереднього періоду. У склад робіт входять:

  • виконання демонтажу плит перекриття (див. техкарту) та підготувати цегляну кладку на відмітці другого поверху для опирання балок, демонтувати шлакові заповнення між існуючими з – б балками;

  • влаштування підмосток та огородження робочого місця;

  • виконання робіт по перевірці геодезичної прив’язки;

- виготовлення арматурних виробів;

  • доставка арматурних виробів;

  • заготовити матеріали, арматурні вироби і елементи опалубки та складувати їх безпосередньо біля місця виконання робіт;

- розрахунок та виготовлення бетонної суміші;

- транспортування бетонної суміші до місця виконання робіт.

До початку робіт необхідно забезпечити водою і електроенергією будівельний майданчик. Так як роботи ведуться і у вечірню пору, обов’язкове влаштування переносного освітлення.

2.2. Методи та послідовність виконання робіт

Влаштування монолітного перекриття із профнастилу по металевим балкам виконуємо в такій послідовності.

Монтаж металевих ригелів двотаврового перерізу (Т 24 М) виконують по підготовленій поверхні цегляної кладки на відмітці другого поверху.

(Обов’язкове влаштування антикорозійного захисту місць опирання балок).

Металеві балки МБ-1 …МБ – 3 завести в стіну на глибину не менше 200 мм, після чого виконати оббетонування.

На наступному етапі необхідно виконати монтаж шляхом зварювання вертикальних А – 1 із арматури d 12 А – ІІІ до металевих балок з кроком, що відповідає кроку профлиста (l = 187,5 мм). Висота анкерів повинна бути трохи менша ( 90 мм ) за висоту перекриття для тимчасового кріплення горизонтальних сіток.

Монтаж профнастилу Н – 75 – 750 – 09 починається від торцевих стін шляхом їх одягання ( в зазделегідь підготовлені отвори ) на стержні – анкери з наступною тимчасовою електроприхваткою їх між собою.

Монтаж несучих елементів перекриття виконує ланка монтажників із 5 чоловік.

Після цього, зібрану на майданчику опалубку подають до місця її влаштування по периметру будівля. Опалубку, яку найбільш раціонально використати – розбірно-пересувна (мілкощитова). Виготовлена із деревини 2…4 –ого сорту , що зарізані в шпунт і по периметру підсилена металевим кутиком. Загальна висота опалубки становить 110 мм. Будівельні слюсарі з допомогою виску та сталевих метрів визначають її розташування відносно осей і монтажними ломами рихтують в проектне положення, перевіряючи шаблоном величину вертикального зазору між сусідніми щитами. По закінченню монтажу, слюсарі з’єднують опалубку між собою. Армувальники влаштовують арматурні сітки і плоскі каркаси та в’яжуть їх між собою. Стиковка каркасів та стержнів по довжині влаштовується внакладку. Крім того, сітки прихвачуються до вертикальних стержнів – анкерів. Обов’язкове влаштування захисного шару між стержнями і профнастилом шляхом підкладання прокладок.

Збір, влаштування та переміщення елементів опалубки виконується ланкою, що складається з теслярів 2–4 розряду, транспортних працівників - 1 розряду та ізолювальника- 2 розряду.

Змонтовані і підготовлені до бетонування несучі елементи перекриття і опалубка підлягає перевірці у відповідності вимогам СНиП ІІІ-4-80* (п.п.11.1.-11.4), а саме:

- несуча основа, підтримуюча опалубку конструкція стіни і сама опалубка;

- жорсткість і незмінність всієї системи в цілому;

- правильність установки металевих балок, профнастилу, арматурних виробів і опалубки;

- щільність щитів опалубки і стиків спряження елементів опалубки між собою;

- поверхні балок, настилу і опалубки і їх положення відносно проектних осей конструкції перекриття, які бетонуються, тощо.

- за станом встановлення балок, настилу, опалубки, риштування та кріплення повинно вестись безперервне спостереження в процесі бетонування.

Монтаж арматури проводити одночасно з тимчасовим кріпленням, виконуючі наступні вимоги (СНиП ІІІ-4-80* (п.п.11.5-11.8):

- перед монтажем арматури повинна бути проведена перевірка несучих елементів і опалубки;

- арматура повинна монтуватись в послідовності, що забезпечує її правильне положення і закріплення;

- змонтована арматура повинна бути закріплена від зміщення і захищена від пошкоджень, які можуть виникнути в процесі виконання робіт по бетонуванню конструкцій, тощо.

Прийомка змонтованих несучих елементів перекриття і арматури, а також стикових з’єднань повинні здійснюватись до укладки бетону і оформлятись актом прихованих робіт.

Транспортування готової бетонної суміші здійснюється автосамоскидами. Підйом і доставка бункера до місця укладки бетону здійснюється стріловим самохідним краном КС.

Укладку бетонної суміші вести шарами, з розрівнюванням та ущільненням електромеханічними вібраторами.

Під час бетонування конструкцій необхідно дотримуватись вимог СНиП ІІІ-4-80* (11.15-11.18) з записами в журналі бетонних робіт наступних даних:

- дата початку і закінчення бетонування;

- задані марки бетону, робочий склад бетонної суміші і показники її рухомості;

- об’єм виконання робіт по окремих частинах споруди;

- дати виготовлення контрольних зразків, їх число, маркування і результат випробування;

- температура бетонної суміші при укладці в зимових умовах.

Під час набирання міцності укладеного бетону в початковий період його твердіння, необхідно:

- підтримувати температурно-вологісний режим, який забезпечує покращення якості бетону;

- здійснювати при необхідності, теплову обробку укладеного бетону з метою прискорення його твердіння;

- захищати бетон, що набирає міцність від ударів, струсу та інших механічних пошкоджень.

До початку робіт по влаштуванню монолітного перекриття, його підготовлена основа з цегли повинна бути прийнята по акту комісії з участю замовника і підрядника, а при необхідності і представника проектної організації.

На підготовлену основу обов’язково складається акт прихованих робіт.

Бетонування виконують бетонярі 4 і 3 розряду. Вони приймають бетонну суміш, розрівнюють її та ущільнюють вібраторами, а у стислих умовах та кутах – шуровками.

Роботи по демонтажу опалубки виконують будівельні слюсарі 3 і 4 розряду. Порядок виконання операцій наступний: спочатку накладають стропи на опалубку, після цього відважують опалубку від бетону і опускають її на землю.

2.3. Розбивка будинку на загарбки та яруси

Будівлю розбиваємо на 2 загарбки по середній осі, які однакові між собою по трудомісткості. На яруса будівлю не розбиваємо.

2.4. Вказівки щодо прив’язки карт трудових процесів будівельного виробництва

До початку бетонування необхідно виконати здавання – прийом змонтованої опалубки, а також обладнання для її підйому, перевірити влаштування арматури які повинні бути влаштовані у відповідності з робочими кресленнями; організувати безперервне постачання бетонної суміші.

Бетонування виконати послідовно по загарбках з виконанням поопераційного контролю якості робіт.

Діаметр наконечника внутрішнього високочастотного вібратора повинен бути – 50 мм; бетонну суміш по верху ущільнювати поверхневим вібратором. Відкриті поверхні бетону необхідно систематично поливати водою по обов’язковому покриттю для захисту його від шкідливої дії вітру та прямого сонячного проміння ( влітку ), або прогрівати ( взимку ).

Зняття опалубки виконати тоді, коли бетон досягає 70% проектної міцності.

Якість вкладання бетонної суміші залежить від забезпечення постійної рухливості бетонної суміші та її однорідності, належного виконання технології вкладання бетонної суміші та її ущільнення, а також правильного догляду за бетоном.

Якість бетону контролюють шляхом відбору зразків (не менш як в кожну робочу зміну на місці бетонування) бетонної суміші для виготовлення трьох серій зразків які випробовують через 1; 3 та 28 діб.

2.5. Новизна рішення

Для забезпечення оптимальної кількості працюючих на будівництві необхідно запровадити максимальне залучення робітників які володіють суміжними спеціальностями.

Будівля, що підлягає реконструкції має, порівняно, незначну загальну площу. Для забезпечення виконання робіт, згідно з технологічним процесом, необхідно підтримувати безперервний темп подачі бетонної суміші. З цією метою необхідно організувати чітке надходження бетонної суміші на будівельний майданчик.

Доцільно застосувати високочастотне вібрування, так як воно потребує меншої потужності вібраторів і скорочує тривалість ущільнення бетонних сумішей.

2.6. Вказівки щодо контролю якості

Відповідальність за якість виконання робіт по реконструкції несе виконавчо - технічний персонал – виконавці робіт, майстри та бригадири, а також безпосередні виконавці – робітники.

Вхідний контроль виконується на складах під час прийому матеріалів, елементів і деталей виробів. Цей контроль виконується шляхом зовнішнього огляду, перевірки розмірів, маркування, комплектності. Більш ретельна перевірка якості виконується в будівельних лабораторіях, де за допомогою лабораторного устаткування встановлюють марку бетону, ступінь забрудненості та модуль крупності піску, гравію, щебеню, міцність на розрив зварних з’єднань. тощо. Контроль може бути повним чи вибірковим. При застосуванні вибіркового контролю перевіряється лише частина виробів та матеріалів в певній кількості. Результати вибіркового контролю розповсюджуються на всю партію отриманого матеріалу.

Технологічний (операційний) контроль є невід’ємною частиною загального виробничого процесу по зведенню монолітного перекриття. Він виконується після завершення виробничих операцій чи будівельних процесів. При цьому виявляються всі дефекти та причини їх виникнення, що дає можливість вчасно прийняти заходи по їх усуненню. Для виконання контрольних функцій зазвичай використовуються як найпростіші вимірювальні прилади – метром, рулеткою, виском, різними шаблонами та кондукторами, так і за допомогою ультразвукових приборів.

Проміжний контроль виконують під час прийому повністю завершених окремих видів робіт чи конструктивних елементів і в першу чергу скритих робіт. Такі конструкції та види робіт перевіряють до того, як вони будуть скриті наступними роботами. Всі виконані роботи на об’єкті , сховані роботи мають бути оформлені актами. Їх прийом супроводжується контрольними замірами, а в разі необхідності - випробуваннями. Оцінка якості вноситься в спеціальний формуляр та журнал робіт. Починати наступний етап дозволяється не раніше, ніж буде прийнятий попередній.

Приймальний контроль виконується під час прийому будівлі в експлуатацію. Прийом завершених об’єктів є однією з самих відповідальних форм контролю їх якості і виконується в дві стадії: попередня (технічна), що виконується робочою комісією, та остаточна, що виконується державною приймальною комісією.

2.9. Допуски

При виконанні будівельних робіт необхідно керуватись нормами, правилами та допусками.

При влаштуванні опалубки допускаються наступні відхилення: у відстані між стінками опалубки – 3мм, у зміщенні осей стінок від проектних – 10мм.

Під час влаштування арматури допускаються такі відхилення:

  • відстань між окремими стержнями ±20мм;

  • відстань між хомутами в товщі захисного шару в стінах товщиною більше 100мм ±5мм;

  • відстань між розподільчими стержнями в одному ряду ±25мм;

  • відхилення хомутів від вказівок в проекті ±10мм.

Під час прийому опалубки допускаються наступні відхилення:

  • відхилення від проектних розмірів у відстані між опорами, розкосами та зв’язками, які підтримують елементи опалубки на 1 м довжини прольоту ±25мм;

  • відхилення від проектних розмірів у відстані між опорами, розкосами та зв’язками, які підтримують елементи опалубки на весь проліт ±75мм;

  • відхилення від вертикалі чи проектного нахилу опалубки та ліній їх перетину на 1м висоти 5мм;

  • відхилення від вертикалі чи проектного нахилу опалубки та ліній їх перетину 10мм;

  • зміщення осей опалубки від проектного положення стін 8 мм.

2.10. Схеми операційного контролю якості

Роботи по влаштуванню несучих елементів перекриття і арматурні роботи відносять до скритих. Кожне відхилення від проекту – зміна діаметру арматури, її взаємного положення - обов’язково фіксується актом. Перед бетонуванням усі змонтовані конструкції і арматурні вироби оглядають, перевіряють відповідність розмірів кресленням, розташування, діаметри та кількість стержнів, відстані між ними, вірність влаштування стиків, положення підкладок для утворення захисного шару та ін., після чого складають акт про скриті роботи.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Нашёл ошибку?
Или хочешь предложить что-то улучшить на этой странице? Напиши об этом и получи бонус!
Бонус рассчитывается индивидуально в каждом случае и может быть в виде баллов или бесплатной услуги от студизбы.
Предложить исправление
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5120
Авторов
на СтудИзбе
444
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее