144411 (Тенденції висотних міст у містобудуванні)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Тенденції висотних міст у містобудуванні", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144411"

Текст из документа "144411"

ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Японські дива

1.1 Sky City та Holonic Tower – японські проекти висотних міст

1.2 X-Seed – Фудзіяма руками людей

1.3 Mega-City Pyramid – тріумф уяви

Розділ 3. Навколо світу - Green Environmental Tower

Розділ 4. Китайське майбутнє з Bionic Tower

Розділ 5. Зелений Лондон з Mile-High Eco Tower

Розділ 6. Nackheel harbour and tower – гавань у раю

Висновок

Список літератури

ВСТУП

Архітектори, соціологи, вчені і влада в наш час приділяють дуже багато уваги концепціям міст майбутнього, оскільки, нажаль, багато хто з них впевнений, що сучасне місто переживає системну кризу. Неозброєним оком видно, що міста і мегаполіси, сформовані по містобудівним принципам минулого століття, вже не відповідають на виклик реального життя, не витримують нескінченний потік машин та все більшу концентрацію населення. До того ж сто років тому городяни становили всього 10% світового населення, а до середини цього століття, за прогнозами соціологів, в містах буде жити біля 75% землян, а саме населення сягнути 12 мільярдів чоловік. Наша техніка досягла прогресу, а система містобудування – ні. Забагато місця займає інфраструктура, яка сьогодні необхідна для існування міста, так само, як велика площа землі, водні ресурси, чисте повітря і енергія. Дороги також є надзвичайно великою проблемою. За обрахунками спеціалістів, середній житель міста за день проводить 2,5-3 години лише в транспортних пробках. Це тому, що з часів появи першого міста принцип побудови транспортних шляхів не змінився. Експерти також порахували, що в найближчі декілька років міське населення збільшиться в 4 рази, економічний потенціал міст – більш ніж в 10 разів, кількість машин і забудованих територій – у 20(!) разів. І це ще не всі проблеми, які постають перед архітекторами і містобудівниками сучасності і майбутнього. Всі ці проблеми потребують кардинально нових рішень, одним з яких є висотне будівництво міст майбутнього.

У часи, коли клаптик землі під будівництво цінується на вагу золота, почався «висотний бум». Хмарочоси росли як гриби після дощу, і не завжди перебувати в них було безпечно через недостатню досконалість технологій. Зараз їх будують надзвичайно часто, особливо в ділових центрах, де потрібно розмістити якомога більше установ і офісів на квадратну одиницю площі (мал.1.). Саме цей економний принцип використання землі надихнув сучасних інженерів і архітекторів на продовження своєї роботи у цьому напрямку. Але тепер будувати «вверх» будуть не будинки, а… цілі міста. Мріючи втілити в життя крилату фразу «на сьомому небі» і вирішити поставлені перед ними питання, архітектори все частіше створюють проекти надвисоких будівель, в яких знаходяться не лише квартири і офіси, а й адміністративні центри, центри освіти, спілкування, медицини і розваг, джерела енергії та інше – те, чим раніше могло похвалитися лише місто. За допомогою ефективних конструкторських рішень творці роблять основу міста вужчою, а його самого – більш стійким й усталеним, ніж багато сучасних висоток; за допомогою швидкісних ліфтів різного виду і призначення, а також вдалого архітектурного планування зон – вирішують дорожню проблему; створюючи і додаючи до висотного міста все нові елементи, втілюючи в життя найновіші наукові розробки, вони поступово являють світу новий шедевр містобудування і архітектури – величезне місто для декількох тисяч чи більше людей там, де наші попередники ледве вмістили б декілька будівель.

Поряд з традиційними напрямками архітектури в наш час набирають розвитку і більш футуристичні втілення в архітектурі таких прогресивних наукових концепцій, як аркологія та біоніка. Аркологія – архітектурна концепція, що враховує екологічні фактори при проектуванні середовищ існування людини. В більш вузькому сенсі під аркологією розуміють ідею про те, що шляхом спорудження великих, добре спланованих багаторівневих конструкцій, які називаються гіперструктурами і вміщують в себе населення цілого міста, можна зменшити негативний вплив поселень на оточуюче середовище. Біоніка – загальнонаукова концепція відношення до природних форм і конструкцій як до ідеальних, а до самої природи – як до геніального творця та приклада для наслідування. В архітектурі біоніка та аркологія отримали велике розповсюдження в найсучасніших проектах, вирішуючи урбаністичні проблеми сучасних міст. Згідно сучасних тенденцій, ці концепції є майбутнім архітектури та містобудування у всьому світі.

РОЗДІЛ 1. Японські дива

1.1 Sky City та Holonic Tower

В Японії проблеми раціонального і економного землекористування актуальні як ніде. Саме там вперше заговорили про ідею міста-башти. Японська компанія Takenaka Corporation запропонувала цю ідею для розв’язку проблеми малої кількості вільної площі в урбанізованих країнах, зокрема в самій Японії. Вони уявляють таке місто не просто як хмарочос, а як висотну конструкцію, в якій житлові і робочі зони перемежаються з парками, ставками та відкритими площадками (мал. 1.1.1). Компанія має два таких проекти: Sky City та Holonic Tower.

Sky City 1000 нагадує просто великий хмарочос, але насправді це повноцінне місто, в якому можуть комфортно проживати 36 тисяч жителів.

Мал. 1.1.1. Схема всієї башти та її основи.

Висота башти складає 1 кілометр, діаметр у основи – 400 м, наверху – 160 м. Всі поверхи споруди згруповані в 14 блоків по 14 поверхів. Кожний блок являє собою ввігнуту чашу, на дні якої розташована рекреаційна зона з живими деревами і ставками (мал. 1.1.2).

Мал. 1.1.2. «Дружнє» середовище проживання «небесних» жителів. Вигляд кожного блоку може змінюватися.

Мал. 1.1.3. Потужні колони, що оточують кожну чашу-мікрорайон, слугують опорою для наступної чаші.

Між блоками є значні проміжки, які виконують подвійну функцію. Окрім доступу повітря до парків вони грають роль протипожежних перегородок. Дно і стіни кожного блоку виконані з вогнетривких матеріалів. В плані кожен блок також розділений на шість секторів, між якими пожежа, за ідеєю конструкторів, не має поширюватися (мал. 1.1.3). У ролі пожежної служби виступають пожежні вертольоти, які при необхідності можуть потушити полум’я на великій висоті.

Природне освітлення та свіже повітря мають створювати приємне середовище для 36 тисяч мешканців, багато з них будуть тут же працювати. Окрім того, в місто кожного дня буде приїжджати 100 тисяч службовців і туристи. Тому створенню відповідної атмосфери приділяється багато уваги. Загальна житлова територія Sky City складає 800 гектарів, що дорівнює невеликому місту, з них 240 гектарів приходиться на дороги і паркові зони. Місто має забезпечити все необхідне для людського життя, і тоді проект може бути цілком реальний.

Другий проект - Holonic Tower – є скромнішим і менш дорогим (мал. 1.1.4). Висота цієї башти складає 600 м. В ній також розміщені не тільки житлові квартали, а й адміністративні блоки, офіси, кафетерії, кінозали і т.д. В основі всієї структури – чотири башти, розташовані по кутах квадрата (мал. 1.1.5). Всередині башт розміщені всі основні приміщення міста. Є також поверхи-мости, що з’єднують башти між собою, але вони не займають весь периметр квадрата, а залишають великі пройоми для повітря і світла.

Мал. 1.1.4. Holonic Tower серед будівель Токіо.

Мал. 1.1.5. Схема будови і зовнішній вигляд міста.

Вся середина споруди, таким чином, в основному пустота. Тут з інтервалом по висоті в 150 м змонтовані відкриті площадки, названі авторами «небесні термінали» ( Sky Terminal ). Це аналоги дна в чашах Sky City 1000 – міські зони відпочинку з парками і водоймами. Мешканців тут буде 5 тисяч, а працюючих – 30 тисяч.

Високорозвинена техніка країни може дозволити японцям перенести проекти цих футуристичних башт у реальність. Сучасні умови будівництва диктують нові тенденції містобудування, і башти цілком вписуються в концепцію будівництва 21 століття. Автори обох проектів сподіваються, що такі споруди можна буде побудувати вже в районі 2015 року. Якщо використовувати найкращі матеріали, вертикальні міста мають простояти не менше ніж 200 років, можливо, навіть створити окремий соціум, субкультуру, замкнуту і самодостатню. Чи буде так, покаже час.

1.2 X-Seed – Фудзіяма руками людей

Японська корпорація Taisei створила ще більш зухвалий та футуристичний проект – чотирьохкілометровий X-Seed 4000, що матиме ширину 6 кілометрів, 800 поверхів і загальну площу біля 69 600 000 м2 (мал. 1.2.1). Така споруда має займати багато землі, тому вона буде розміщена на морській платформі на величезних 600-метрових колонах, що повинно також захистити будівлю та її жителів від найстрашніших цунамі. На створення такого проекту архітекторів надихнула головна гора Японії – Фудзіяма, форму якої повторює X-Seed. Сама ж Фудзіяма на двісті метрів нижча за споруду-місто.

При всій своїй оригінальності X-Seed 4000 може стати ще й найеко-логічнішою будівлею світу. По задумці архітекторів, в ній мають бути суміщені ультрасучасне життя та взаємодія з природою. Більшу частину енергії йому, відповідно до проекту, дає сонячне світло. Всередині будинку регулюються освітлення, температура й навіть атмосферний тиск, тому що на верхніх поверхах він значно нижче. X-Seed 4000 буде захищати своїх мешканців від перепадів тиску і зміни погодних умов по всій висоті будівлі. Окрім великої кількості квартир і офісів, в споруді будуть торгівельні і розважальні центри, стадіони, парки і ліси. Ліфти X-Seed, розраховані на 200 чоловік, будуть піднімати на верхній поверх за 30 хвилин.

Усього ж за розрахунками, будівля може вміщувати від 500 тисяч до мільйона мешканців! Звичайно, й собівартість X-Seed для такої кількості людей не мала – близько трильйона доларів, а на побудову потрібно не менш як 8 років, що створює для реалізації проекту серйозні проблеми і відштовхує навіть найбагатших потенційних інвесторів. Але проект X-Seed все ж привертає до себе увагу, і з кожним роком, з кожним загостренням проблеми містобудування японці з їх технічними можливостями все ближче до реалізації цього перспективного проекту.

Мал. 1.2.1. Хмарочос-місто X-Seed поряд з Токіо.

1.3 Mega-City Pyramid – тріумф уяви

"Піраміду Мега-Сіті" Mega-City Pyramid (мал. 1.3.1) - пірамідальне місто на 750 тисяч чоловік планує звести коли-небудь в Токійській бухті японська будівельна корпорація Shimizu. За різними даними, висота піраміди повинна скласти приблизно від 700 до 2004 метрів (ще одна назва проекту TRY 2004). Хоча, якщо вірити, реальне все-таки перше число. Так або інакше, Mega-City Pyramid буде в кілька разів вище Великої піраміди в Гізі. Різні значення висоти можуть бути викликані як різними за часом варіантами проекту (складнішими для реалізації і простішими), так і тим фактом, що піраміда-місто повинна підноситися над водою, спираючись на дно 36-ма високими і дуже масивними бетонними колонами. Відповідно повна висота споруди опиниться куди більше тієї, що буде доступна погляду.

Мал. 1.3.1. Восьмишаровий варіант піраміди.

Споруда завдяки розташуванню у затоці може займати велику площу і при цьому не використовувати великої кількості дорогої землі. За проектом, площа основи міста 8 км2 , а взагалі площа міста може сягати 88 км2. Всередині великої піраміди планують розмістити 55 малих пірамідальних конструкцій, кожна висотою 106-110 м. Споруду планується розділити на 8 рівнів по 250 м висотою кожний: на перших чотирьох мають розміститися житлові приміщення та офіси компаній, на інших – дослідницькі лабораторії та розважальні центри. Всередині великої піраміди влаштують 80-поверхові хмарочоси різної форми, кожен з яких буде автономним, використовуючи енергію сонця та вітру. Житлові приміщення у місті мають складати близько 70%. Це 240000 житлових одиниць з розрахунку 17 м2 на людину, всього ж планується поселити 750000 людей. При цьому вартість житла у Mega-City Pyramid за розрахунками буде дорівнювати середній. Також в місті передбачено 800000 робочих місць.

Окремо потрібно сказати про конструктивне рішення Mega-City Pyramid. Конструкція міста нагадує кристалічну гратку (мал. 1.3.2), всередині якої знаходяться гігантські хмарочоси. Вони і сформують величну тривимірну основу, усередині якої навіть зможуть літати вертольоти. Як базові будівельні елементи цього пірамідального каркаса японські інженери запропонували використовувати гігантські труби, виконані на основі надміцного і легкого матеріалу, складеного, у свою чергу, з вуглецевих нанотрубок. Така система повинна амортизувати поштовхи при землетрусі. Також весь каркас розрахований на стійкість до цунамі і ураганів. І хоча окремі стіни будівель можуть бути пошкоджені під час стихійних лих – вся піраміда в цілому збереже стійкість. Нановуглецеві троси каркасу, за думкою японських інженерів, може плести гігантський робот-павук. Для нашого часу ця ідея не видається реальною, але проект розрахований не на найближчий час. Втім, італійський архітектор Данте Біні і його компанія BiniSystems пропонують для висячого міста власну концепцію зведення каркаса, якою передбачається створення тимчасових надувних сфер як зручної опори для вмонтованих гігантських труб. Величезні труби, що з'єднуються в кулястих вузлах, повинні стати вулицями міста. Усередині похилих труб ліфти і ескалатори, а в горизонтальних - бігучі доріжки. Вузли послужать не тільки з'єднанню конструкції в міцну систему, але стануть також пересадочними станціями. Також тут задумана система автоматичних безпілотних капсул-таксі, що пересуваються усередині тих же труб.

Мал. 1.3.2. Зовнішній та внутрішній вигляд міста.

Mega-City Pyramid може стати для японців довгоочікуваним розв’язком проблеми перенаселеності міст завдяки раціональному використанню площі землі та новаторським конструктивним ідеям. Але перед реалізацією проекту стоять багато перепон: конструктивні, економічні і навіть соціальні, адже всередині замкнутого і самодостатнього міста будуть іти зовсім інші, поки невідомі соціальні процеси. Але, незважаючи на це, місто-піраміда має прекрасні шанси стати домом для багатьох людей, подарувавши їм спокій і домашній затишок.

РОЗДІЛ 2. НАВКОЛО СВІТУ – GREEN ENVIRONMENTAL TOWER

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Нашёл ошибку?
Или хочешь предложить что-то улучшить на этой странице? Напиши об этом и получи бонус!
Бонус рассчитывается индивидуально в каждом случае и может быть в виде баллов или бесплатной услуги от студизбы.
Предложить исправление
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5140
Авторов
на СтудИзбе
441
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее