Proectna (Стратегическое управление (укр)), страница 3
Описание файла
Документ из архива "Стратегическое управление (укр)", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "менеджмент" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "менеджмент" в общих файлах.
Онлайн просмотр документа "Proectna"
Текст 3 страницы из документа "Proectna"
4. Розрахунок періоду окупності (1.5).
Сj = 68996 + 61454 + 51691 = 182141 $
Сj+1 = 182141 + 40789 = 222930 $
182141 < 208069 < 222930
208069 + 182141
Пок = 3 + ——————— = 3,64
40789
5. Розрахунок внутрішньої ставки доходу (ВСД).
Визначимо ВСД графічним способом.
При дисконтній ставці 6% ЧПД = 45077 $.
Обчислимо ЧПД при q = 46%:
ЧПД = (-46600)(1 + 0,46)-1 + (69550)(1 + 0,46)-2 + (62235)(1 + 0,46)-3 + + (52358)(1 + 0,46)-4 + (-78828)(1 + 0,46)-5 = 20348 $
Ч ПД, $
50000 | ||||||||||||||
40000 | ||||||||||||||
30000 | ||||||||||||||
20000 | ||||||||||||||
10000 | ||||||||||||||
0 | ВСД, | % | ||||||||||||
5 | 10 | 15 | 20 | 25 | 30 | 35 | 40 | 45 | 50 | 55 | 60 | 65 | 70 | 75 |
Рис. 3.3. Визначення ВСД графічним способом
З графіка 3.3 видно, що ВСД = 79%.
6. Аналіз здобутих результатів.
У процесі вирішення задачі отримано такі результати:
Чистий приведений доход 45077 $.
Внутрішня ставка доходу 79%.
Рентабельність проекту 1,22.
Період окупності 3,64 року.
Величина ЧПД більша від нуля, отже доход від реалізації проекту становитиме 45077 $.
ВСД перевищує дисконтну ставку та відсоток банківського кредиту, що засвідчує доцільність реалізації даного проекту.
Індекс доходності перевищує одиницю, що означає перевищення доходу від проекту порівняно з відповідними витратами.
Розрахунок проекту при найбільш ймовірному варіанті розвитку подій.
Ріст місткість ринку зростає з 15% до 5% щорічно. Рентабельність 14%.
Таблиця 3.6
Динаміка випуску піджаків жіночих
Обладнання | Випуск продукції, по роках | |||||||||
2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | ||||||
тис. шт. | тис.$ | тис. шт. | тис.$ | тис. шт. | тис.$ | тис. шт. | тис.$ | тис. шт. | тис.$ | |
20 швейних машин, 2 лінії волого-теплової обробки | 50,0 | 550,0 | 57,5 | 632,5 | 63,25 | 695,75 | 68,31 | 751,41 | 71,73 | 789,0 |
Розв’язання:
1. Потрібно знайти суми грошових потоків.
2003 р.
П = 550000 • 0,14 = 77000 $
АВ = 120000 • 0,15 = 18000 $
ФВ = 120000 • 0,18 = 21600 $
ІВ = 120000 $
ГП = 77000 + 18000 - 21600 - 120000 = - 46600 $
2004 р.
П = 635200 • 0,14 = 88550 $
АВ = 18000 $
ФВ = 21600 $
ІВ = 0
ГП = 88550 + 18000 - 21600 = 84950 $
2005 р.
П = 695750 • 0,14 = 97405 $
АВ = 18000 $
ФВ = 21600 $
ІВ = 0
ГП = 97405 + 18000 – 21600 = 93805 $
2006 р.
П = 751410 • 0,14 = 105198 $
АВ = 18000 $
ФВ = 21600 $
ІВ = 0
ГП = 105198 + 18000 – 21600 = 101598 $
2007 р.
П = 789000 • 0,14 = 110460 $
АВ = 18000 $
ФВ = 21600 $
Настав строк повернення кредиту:
ІВ = 120000 $
ГП = 110460 + 18000 – 21600 – 120000 = - 13140 $
2. Обчислимо чистий приведений доход.
Знайдемо чистий приведений доход за (1.2):
ЧПД = (-46600) (1 + 0,06)-1 + (84950)(1 + 0,06)-2 + (93805)(1 + 0,06)-3 + (101598)(1 + 0,06)-4 + (-13140)(1 + 0,06)-5 = 171650 $
Знайдемо чистий приведений доход за (1.3):
ЧПД = 68996 + 75062 + 77913 + 79323 + 78425 – 120000 – 88069 =
= 171650 $
3. Розрахуємо рентабельність або індекс доходності проекту (1.4).
м
Ді = 68996 + 75062 + 77913 + 79323 + 78425 = 379719 $
і=1
м
ІВі = 120000 + 88069 = 208069 $
і=1
Звідки:
379719
ІД = ———— = 1,82
208069
4. Розрахунок періоду окупності (1.5).
Сj = 68996 + 75062 = 144058 $
Сj+1 = 144058 + 77913 = 221971 $
144058 < 208069 < 221971
208069 + 144058
Пок = 2 + ——————— = 2,82
77913
5. Розрахунок внутрішньої ставки доходу (ВСД).
Визначимо ВСД графічним способом.
При дисконтній ставці 6% ЧПД = 171650 $.
Обчислимо ЧПД при q = 62%:
ЧПД = (-46600)(1 + 0,62)-1 + (69550)(1 + 0,62)-2 + (62235)(1 + 0,62)-3 + + (52358)(1 + 0,62)-4 + (-78828)(1 + 0,62)-5 = 12911 $
ЧПД,$
| ||||||||||||||
200000 | ||||||||||||||
150000 | ||||||||||||||
100000 | ||||||||||||||
50000 | ||||||||||||||
0 | ВСД, | % | ||||||||||||
5 | 10 | 15 | 20 | 25 | 30 | 35 | 40 | 45 | 50 | 55 | 60 | 65 | 70 | 75 |
Рис. 3.4. визначення ВСД графічним способом
З графіка 3.4 видно, що ВСД = 68%.
6. Аналіз здобутих результатів.
У процесі вирішення задачі отримано такі результати:
Чистий приведений доход 171650 $.
Внутрішня ставка доходу 68%.
Рентабельність проекту 1,82.
Період окупності 2,82 року.
Величина ЧПД більша від нуля, отже доход від реалізації проекту становитиме 171650 $.
ВСД перевищує дисконтну ставку та відсоток банківського кредиту, що засвідчує доцільність реалізації даного проекту.
Індекс доходності перевищує одиницю, що означає перевищення доходу від проекту порівняно з відповідними витратами.
Результати оцінки ефективності двох інвестиційних проектів при різних зовнішніх умовах згруповано в таблиці 3.7.
Таблиця 3.7
Зведена порівняльна характеристика двох інвестиційних проектів
Показники ефективності | Проект по випуску блуз жіночих | Проект по випуску піджаків жіночих | ||
при найбільш ймовірних умовах | при несприятли-вих умовах | при найбільш ймовірних умовах | при несприятли-вих умовах | |
Чистий приведений доход, $ | 114651 | 37747 | 171650 | 45077 |
Внутрішня ставка доходу,% | 27 | 72 | 68 | 79 |
Рентабельність проекту | 1,66 | 1,22 | 1,82 | 1,22 |
Період окупності, років | 3,02 | 3,76 | 2,82 | 3,64 |
При найбільш ймовірних умовах, при щорічному зростанні обсягів продаж значно привабливішим виглядає проект по виробництву піджаків жіночих, і при несприятливих умовах незначну перевагу має проект по виробництву піджаків жіночих.
Отже, беручи до уваги проведені розрахунки, слід відмітити, що найбільш доцільним для підприємства буде впровадження лінії по виробництву піджаків жіночих. Реалізація даного проекту дасть можливість підприємству отримати дохід в розмірі 171650 $, при рентабельності проекту 1,82 і період окупності буде рівний 2,82 роки.