123096 (Економічна ефективність, впровадження засобів автоматизації на борошномельному підприємстві добової продуктивності Сп=270т/добу, Нв=75%), страница 3
Описание файла
Документ из архива "Економічна ефективність, впровадження засобів автоматизації на борошномельному підприємстві добової продуктивності Сп=270т/добу, Нв=75%", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "промышленность, производство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "промышленность, производство" в общих файлах.
Онлайн просмотр документа "123096"
Текст 3 страницы из документа "123096"
Де: Ксп – кількість спеціалістів, чол.;
Д =%д ФЗП 100 (9.4)
Пр =%пр ФЗП 100 (9.5)
Де: Д – доплата, грн.;
Пр – премія, грн.;
%д – відсотки доплати, %;
%пр – відсотки премії, %.
Для робочих технологічних цехів та допоміжних робітників % д = 12.
Відсотки премії:
Для спеціалістів % пр = 50 грн.;
Для робітників % пр = 25 грн.;
Для допоміжних робітників% пр = 20 грн.;
Для навантажників % пр = 20 грн.;
Для охорони % пр = 10 грн.;
ФЗП заг = ФЗП о + Д + Пр (9.6)
Де: ФЗП заг – загальний фонд заробітної плати, грн.
Розрахуємо заробітну плату:
ФЗП дир. =2500*12 = 30000 грн.;
Пр дир. = 30000*50/100 = 15000 грн.;
ФЗП заг =30000+15000 = 45000 грн.;
ФЗП ап. роб = 3.38*2002*8 = 54134 грн.;
Д ап. роб =54134*12/100 = 6496 грн.;
Пр ап. роб =54134*25/100 = 13534 грн.;
ФЗП заг ап. роб =54134+6496+13534 = 74164 грн.;
ФЗП доп. роб =8.08*2002* = 113233 грн.;
Д доп. роб =113233*12/100 = 13588 грн.;
Пр дп. роб =113233*20/100 = 22647 грн.;
ФЗП заг ап. роб =113233+13588+22647 = 149468 грн.;
ФЗП нав. = 1500*12*7 = 126000 грн.;
Пр нав. = 126000*20/100 = 25200 грн.;
ФЗП заг. нав. =126000+25200= 151200 грн.;
ФЗП ох. = 800*12*7 = 67200 грн.;
Пр ох. = 67200*10/100 = 6720 грн.;
ФЗП заг. ох. =67200+6720 = 73920 грн.;
Таблиця 9.2. Фонд заробітної плати
Назва професії | Кількість, чол. | Розряд | ГТС, ставка, грн. | Річний фонд, грн. | Доплата, грн. | Премія, грн. | Загальна, грн. |
Спеціалісти: | |||||||
Директор | 1 | - | 2500 | 30000 | - | 15000 | 45000 |
Бухгалтер | 1 | - | 2300 | 27600 | - | 13800 | 41400 |
Головний механік | 1 | - | 2400 | 28800 | - | 14400 | 43200 |
Головний електрик | 1 | - | 2200 | 26400 | - | 13200 | 39600 |
Головний інженер | 1 | - | 1900 | 22800 | - | 11400 | 34200 |
Інженер по охороні праці | 2 | - | 2100 | 25200 | - | 12600 | 37800 |
Зам. директор по якості | 1 | - | 1800 | 21600 | - | 10800 | 32400 |
Зам. директор по постачанню | 3 | - | 2000 | 24000 | - | 12000 | 36000 |
Секретар | 3 | - | 1600 | 19200 | - | 9600 | 28800 |
Касир | 2 | - | 1700 | 20400 | - | 10200 | 30600 |
Всього: | 16 | - | 246000 | - | 123000 | 396000 | |
Апаратники борошномельних цехів | 8 7 3 6 | 6 5 4 3 | 9.38 8.08 7.03 6.25 | 150230 113233 42222 75075 | 18028 13588 5067 9009 | 37558 28308 10556 18769 | 205816 155129 57845 102853 |
Всього: | 24 | 380760 | 45692 | 95191 | 521643 | ||
Допоміжні робітники | 4 6 4 | 6 5 4 | 9,85 8.48 7.38 | 78879 101862 59099 | 9465 12223 7092 | 15776 20372 11820 | 104120 134457 78011 |
Всього: | 14 | - | - | 239840 | 28780 | 47968 | 316588 |
Навантажників | 7 | - | 1500 | 12600 | - | 25200 | 37800 |
Охорона | 7 | - | 800 | 67200 | - | 6720 | 73920 |
Всього: | 68 | - | - | 946400 | 74472 | 298079 | 1345951 |
10. Калькуляція собівартості продукції
Собівартість продукції – це витрати грошової форми на виробництво та реалізацію продукції.
Витрати розподіляються:
-
По економічним елементам;
-
По калькуляційним статтям.
Формули для обчислень:
Пв = статеві витрати 100 загальну собівартість (10.1)
Вт = повна собівартість Кп (10.2)
Де: Пв – питома вага статей собівартості, %;
Вт – витрати на одну тону продукції, грн.;
Кп – калькуляційна продукція, т.
Інші витрати:
-
Платежі по обов’язковому страхуванню майна (0.5 від балансової вартості основних фондів);
-
На реалізацію продукції (10% від перших чотирьох елементів витрат);
-
На управління підприємством (20.5 від загального фонду заробітної плати);
-
Аудиторська перевірка, відсотки за кредит, послуги комерційних банків, реклама, ярмарок, канцелярські витрати (умовно приймаємо 0.87% від загальної вартості сировини).
Пос = 0.5 Ба 100 (10.3)
Врп = 10 100 (10.4)
Вуп = 20 ФЗП заг 100 (10.5)
Вап = 0.87 Вс заг 100 (10.6)
Ів = Пос + Врп + Вуп + Вап (10.7)
В на 1т = сума витрат Кп
Де: Пос – платежі по обов’язковому страхуванню майна, грн.;
Ба – балансова вартість основних фондів, грн.;
Врп – витрати на реалізацію продукції, грн.;
Вуп – витрати на управління підприємством, грн.;
ФЗП заг – загальний фонд заробітної плати, грн.;
Вап – витрати на аудиторську перевірку, грн.;
Вс заг – загальна вартість сировини, грн.;
В на 1т – витрати на одну тону продукції, грн.;
Кп – калькуляційна продукція, т.
Розрахункові дані до таблиці 10.1:
Пос =0.5*205200/100 = 1026 грн.
Врп =10*73745808/100 = 7374581 грн.
Вуп =20,5*1345951/100 = 275920 грн.
Вап =0.87*69543900/100 = 605032 грн.
Ів = 1026 +7374581 + 275920 + 605032 = 8256559 грн.
Пв сировини = 69543900*100/84262833 = 82,5%
Пв палива = 2931760*100/84262833= 3,47%
Пв ел. =1222533*100/84262833= 1,45%
Пв води = 47615*100/84262833=0,05%
Пв доп. мат.=347720*100/84262833 = 0,41%
Пв зар. пл.=1345951*100/84262833 = 1,59%
Пв начислень = 499079*100/84262833 = 0,59%
Пв амортизації =67716*100/84262833 = 0,08%
Пв інших витрат =8256559*100/84262833 = 9,79%
Вт сировини = 69543900/55728=1248
Вт палива = 2931760/55728=52,6
Вт ел. = 1222533/55728=22
Вт води = 47615/55728=0,85
Вт доп. мат. = 347720/55728=6,23
Вт зар. пл. = 1345951/55728=24,1
Вт начислень = 499079/55728=8,95
Вт амортизації = 67716/55728=1,21
Вт інших витрат = 8256559/55728=14,85
Вт пов. соб. = 84262833/55728 =1512
Таблиця 10.1. Калькуляція собівартості продукції
Елементи витрат | Статті витрат | Сума, грн. | Питома вага, % | Витрати на 1т продукції, грн. | |
Матеріальні витрати. Витрати на розробку плану | Сировина | 69543900 | 82,5 | 1248 | |
Паливо | 2931760 | 3,47 | 52,6 | ||
Електроенергія | 1222533 | 1,45 | 22 | ||
Вода | 47615 | 0,05 | 0,85 | ||
Допоміжні матеріали | 347720 | 0,41 | 6,23 | ||
Заробітна плата | 1345951 | 1,59 | 24,1 | ||
Начислення на соціальні потреби | Начислення на заробітну плату | 499079 | 0,59 | 8,95 | |
Амортизація основних фондів та нематеріальних активів. | Амортизація | 67716 | 0,08 | 1,21 | |
Інші витрати | Інші витрати | 8256559 | 9,79 | 14,85 | |
Всього | Повна собівартість | 84262833 | 100 | 1512 |
11. Собівартість однієї тони продукції
Таблиця 11.1. Собівартість однієї тони продукції
Продукція | Кількість продукції, т | Коефіцієнт переведення | Кількість продукції в у. т. | Вартість умовної продукції, грн. | Собівартість 1т, грн. |
Борошно вищого ґатунку | 20317,5 | 11 | 223492,5 | 84256672 | 4147 |
Борошно першого ґатунку | 20317,5 | 8 | 162540 | 84195720 | 4144 |
Борошно другого ґатунку | 2902,5 | 5 | 14512,5 | 84259575 | 29030 |
Висівки | 12190,5 | 1 | 12190,5 | 84260736 | 6912 |
Всього | 55728 | - | 412735,5 | 336972703 | 44233 |
Розрахункові дані до таблиці 11.1