38880 (Технологічний процес виготовлення палітурної кришки)

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Технологічний процес виготовлення палітурної кришки", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "журналистика" из 2 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "журналистика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "38880"

Текст из документа "38880"

Вступ

Перші книжки з’явилися у 4-3 тис. До н.е. у найдавніших рабовласницьких державах – Шумері, Єгипті, Китаї, Індії.

Давні цивілізації як матеріал для книжок використовували майже все, на чому можна було писати: глиняні плитки, кору дерева, листи металу тощо. Для єгиптян основним носіємписемної ініормації був папірус – аркуш, виготовлений зі стеблин осокової рослини.

Слово “книга” походить з китайської та переклажається як “сувій”. В українську мову воно потрапило з давньотюркської та болгарської мов.

Ера друкарства почалась у 1450 році, коли німець Йоганн Гуттєнберг почав друкувати першу книгу. Це була латиномовна Біблія, яка складається з 42 рядків. Її наклад складав усього 300 примірників.

За підрахунками вчених до 1600 року у світі було надруковано всього 6078 видань. Протягом наступного століття їхня кількість подвоїлась, а через століття зросла ще на 40%. Тож на 1800 рік було видано 18646 книжок. У XIX ст. кількість друкованих книжок збільшилась удесятиро: на 1900 рік вона складала 158888 примірників. А за першу половину ХХ ст. обсяги виробництва збільшилися на 70%.

Протягом життя можна прочтати 6 – 8 тис. Книжок, якщо щоденно читати по 50 сторінок.

Найбільшою у світі книгою вважається “Суперкнига”, видана 1976 року у США. Її розміри 2,74 на 3,07 метра,вага 252,6 кг. У книзі 300 сторінок.

У Політехнічному музеї в Москві зберігається унікальна книга поезій Т.Шевченка. Її створив український майстер Микола Сядристий. У цій книзі 12 сторінок, кожна площею 0,6 кв. мм. Вона зшита павутинкою, обкладинка – з пелюсток безсмертника. Причитати текстможна дише під мікроскопом.

Один компакт-диск вміщує 250 тис. Сторінок тексту. На компакт-диск площею близько 4 м можна помістити тексти всього світу.

Нині пристрій розміром з ніготь людської руки майже зберегти інформацію, рівну за обсягом 100 книгам по 500 сторінок кожна.

Поліграфія (поліграфічна промисловість, поліграфічне виробництво, поліграфічна індустрія) – це галузь виробництва, яка зайнята виготовленням різноманітної друкованої продукції з оригіналів, що надходять від видавництв або інших організацій. Вона включає в себе сукупність технічних засобів і технічних прийомів ,що використовуються для виготовлення великої кількості однакових копій(репродукцій)видавничого оригіналу.

Брошурувальні палітурні операції завершують технологічний процес виготовлення брошур, книг, журналів, та іншої поліграфічної продукції. Палітурні процеси являються завершаючими при виготовленні поліграфічної продукції.

Брошурою називається неперіодичне текстове видання, яке складається з 2 елементів: зшитого і обрізаного з трьох сторін блока та обкладинки.

Книга – це неперіодичне текстове видання, яке складається з 3 елементів: зшитого і обрізаного з трьох сторін блока, палітурної кришки, форзаца.

Весь технологічний процес брошурувально-палітурних операцій поділяється на: брошурувальні та палітурні операції.До брошурувальних операцій відноситься формування зошитів із віддрукованих аркушів та виготовлення брошурного або книжкового блоку, а також заключної операції з’єднання блоку з обкладинкою.До палітурних процесів відноситься операції по обробці корінця блоку, виготовленню та оздобленню палітурної кришки та з’єднання блоку з палітурною кришкою.

1. Характеристика видання

1) Назва – Вік елегантності

2) Вид комплектування – вкладкою

3) Вид скріплення – дротом (внакидку)

4) Вид криття – внакидку

5) Тираж – 50 000

2. Технологічний процес виготовлення даного видання

  1. Зштовхування та розрізка сторінок-відбитків тексту.

Операція зштовхування складається з утворення повітряного прошарку між аркушами та вирівнюванням всіх аркушів по вірним сторонам. Повітряний прошарок зменшує сили тертя між аркушами і це дозволяє листам вільно зштовхуватись. Моя брошура зштовхувалась: пачку віддрукованих листів клали на стіл, потім брали за нижній лівий край і верхній правий кути і поворотом кистей руки злегка згинали листи всередину і припіднімають пачку, одночасно повертають кисть руки в іншому напрямку. Це повторюють декілька раз. А потім підходять до процесу зштовхування. Для цього беруть пачку за середини коротких сторін, ставлять її вертикально і злегка піднімають над столом на 3 – 5 см. Розтиснувши пальці рук, дають листам вільно впасти .Піднімають і опускають пачку декілька раз, добиваючись повного вирівняння листів по довгій рівній стороні. Операцію зштовхування виконує людина, яка потім буде розрізати ці аркуші, щоб потім надати йому потрібного формату.

Розрізка виконується на одножевій різальній машині. Вона призначена для різки і підрізки аркушів паперу в стопі. Розрізці підлягають листи віддрукованого тексту при розділенні їх на листи для фальцювання і листи з віддрукованими ілюстраціями, обкладинки, форзаци і т.д. Ріжуть також аркуші більшого формату на меньші формати. Брак при розрізці недопустимий. Особливо важливо, щоб розрізка була виконана точно. Якість розрізки залежить від якості зштовхування.

Фактори, які впливають на якість зштовхування

1. Формат паперових аркушів. Аркуші великого формату зштовхувати важче.

2. Вага одного метра кубічного (1м2) паперу. Чим більше вага, тим зштовхувати легше.

3. Гладкість паперу. Гладкий папір зштовхувати легше, тому що сила тертя між аркушами менша.

4. Наявність або відсутність статичної електрики. Статична електрика перешкоджає утворенню повітряного шару та зштовхуванню.

5. На якість зштовхування впливає вологість паперу. При низькій або вологості в папері утворюється статична електрика, а при підвищеній вологості папір важкий і м’який.

3. Фальцування зошитів

Фальцуванням називається технологічний процес, при якому аркуші складаються в зошити, в яких колон цифри ідуть по порядку.

Фальцування виконується як вручну так і на машині. В залежності від числа згинів і їх розташування один відносно другого фальцовка акушів може бути декількох видів. По числу згинів фальцовка буває в один, два, три, чотири згина. А по розташуванню згинів в зошиті відносно другого фольцу може бути перпендикулярні, паралельні та комбіновані. При паралельному фальцуванні кожен згин паралельний наступному. При перпендикулярному фальцуванні кожен наступний згин перпендикулярний наступному. При комбінованому фальцуванні в зошиті розташовуються по відношенню один до одного як паралельно, так і перпендикулярно.

Моя брошура виконана в три перпендикулярних згини.

1. Підготовка аркушів до фальцування.

Аркуші для фальцування приходять на робоче місце в виді стоп,складених на платформу. В стопу кладеться паспорт з показаною сігнатурою, назвою видання, призвищем різальщика та кількість аркушів. Спочатку фальцують один аркуш, перевіряючи співвідношення спуску даному варіанту фальцовки: в сфальцованому зошиті повинна бути послідовна нумерація сторінок. Одночасно намічають орієнтири для наводки змішання ліній тексту на лівій та правій сторінках аркуша. Потім кладуть на верстак пачку аркушів висотою 4 – 6 см і шляхом пересипки перевіряють по сігнатурі, чи немає в пачці перевернутих листів другого номера або назви. Таку перевірку роблять кожен раз, коли беруть нову пачку.

2. Організація робочого місця.

Фалцувальник працює, сидячи за верстаком. Висота верстака та стульчика повинна відповідати росту працівника. При цьому лікті фальцувальника повинні розташовуватись на рівні верстака, а ноги мають упор. Робоча поза фальцувальника повинна бути зручною. Необхідно, щоб робоче місце фальцувальника було добре освітлене, при цьому світло повинно падати з лівої сторони, щоб тінь аркуша не заважала правильній наводці на текст. При штучному освітленні крім загального на робочому місці фальцувальника повинно бути місцеве освітлення.

3. Фальцування аркушів в три перпендикулярних згини.

Аркуші кладуть на верстак так, щоб сігнатура з зірочкою знаходиться в правому нижньому куту перші два згини роблять так, як при двозгибному фальцуванні. Після прогладження другого згину аркуш піднімають, одночасно перегинаючи його наліво. Вказівним пальцем правої руки натягують на корінцеві петлі зошита. Потім пальцем лівої руки затискають кути аркушів в місце наводки, кладуть нижнім полем до себе і прогладжують третій згин рухом зверху вниз. Отриманий зошит кладуть вліво.

4. Комплектування блоків вкладкою

Комплектування – це складання зошитів в такому порядку, щоб колон цифра йшла по порядку. Існує два види комплектування: (1) Вкладкою (2). Підбіркою.

При комплектуванні вкладкою, зошити вкладаються один в один та в обкладинку.

При комплектуванні підбіркою, зошити підбираються один до одного в послідовному порядку.

Моя брошура комплектувалась вкладкою.

Цей спосіб комплектування широко використовується при виготовленні малооб’ємних видань, простих за конструкцією, книжково – журнальних видань з коротким строком служби, які містять у залежності від маси паперу не більше 64 – 80 сторінок.

1. Комплектування брошури вручну.

Вручну комплектування застосовується дуже рідко. При комплектовці вкладкою пачки зошитів повинні бути розташовані на столі справа в один ряд, і середній зошит повинен лежати останнім, а зліва повинна лежати обкладинка. Зошити в пачці повинні бути розташовані корінцями вліво, а верхнім – до робітника, який виконує роботу. Перед роботою потрібно перевірити по сігнатурі правильність розташування зошитів, а по нормі подивитись чи не потрапив зошит з іншого видання. Перевіривши якість зошитів та правильно розклавши їх на робочому столі, можна приступати до роботи.

Правою рукою відділяють верхній зошит крайньої пачки, а лівою рукою одночасно розкривають посередині верхній зошит наступної пачки і вкладають в неї правий (внутрішній) зошит. Потім лівою рукою розкривають верхній зошит третьої пачки і в середину вкладують уже вкладені один в одний два зошити і т.д. Потім скомплектовану брошуру зштовхують на верхнє поле і відкладають в сторону.

При комплектовці висоту пачок зошитів роблять неоднаковою. Сама велика по висоті повинна бути крайня права пачка (внутрішній зошит), а другі пачки нижче на 1,0 – 1,5 см.

5. Зштовхування та розрізка обкладинок

Зштовхування – це технологічний процес вирівняння обкладинок в стопі, виконується так, як і з аркушами. Різка виконується також, як і з віддрукованими аркушами.

Фальцування обкладинок

Фальцування – це технологічний процес згинання обклалинок.Фальцування обкладинок виконується в один згин.

Обкладинки в один згин зазвичай фальцують не по одному, а одразу по декілька.

Пачку обкладинок кладуть на верстак серединою до верху. Правою рукою захоплюють 3–4 обкладинки і згинають напополам, потім перехоплюють зігнуті обкладинки лівою рукою, а правою прогладжують згин косточкою зверху вниз. Сфальцовані обкладинки відкладають вліво. Пачки сфальцованих обкладинок розпускають косточкою до себе.

6. Скріплення брошури дротом (внакидку)

Видання в обкладинці скріплюється: швейне і безшвейне.

Швейне скріплення має декілька варіантів: дротом і нитками.

Шиття дротом являє собою скріплення блоків невеликими дротяними скобами, ніжки яких проколюють аркуші блоків, а виступаючі кінці їх загинають назустріч один одному. При цьому аркуші опиняються затиснутими між спинкою і загнутими ніжками скоби.

Існують три види шиття блоків дротом: внакидку, втачку, врозєм.

Шиття внакидку

Використовується для блоків скомплектованих вкладкою. Блок прошивається дротяними скобами по корінцевому фальцу. Спинка розташована на корінцевому фальці, а ніжки загнуті всередину брошури.

Шиття втачку

Цей вид шиття використовується для блоків скомплектованих підбіркою. Блок прошивається по корінцевому полю з відступом від края корінця не менше, ніж 4 мм, а ніжки знаходяться загнутими на останній сторінці.

Шиття вроз”єм

Використовується для блоків, скомплектованих підбіркою. Зошити блока прошиваються через згин спинки дротяними скобами, кінці яких загинаються зовні зошита на корінцевому матеріалі.

Моя брошура скріплена дротом внакидку.

При цьому шитті блок комплектується вкладкою і разом з накинутою обкладинкою, прошивається дротяними скобами по корінцевому фальці так, щоб спинка скоби була поверх обкладинки, а ніжки були загнуті в середину блока. Такий принцип дуже простий і забезпечує високе виробництво. Таким видом шиють видання товщиною не більше 5 мм.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5259
Авторов
на СтудИзбе
421
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее