158697 (Прогностичні дослідження маїбутнього)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Прогностичні дослідження маїбутнього", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "философия" из 3 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "философия" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "158697"

Текст из документа "158697"

Київський національний університет імені Тараса Шевченка



КУРСОВА РОБОТА

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИФІЛОСОФІЯ

НА ТЕМУ:


Виконав: Кураєв О.В.

ЗМІСТ

  1. Коли підсумовую то, що прожив…
  • Тисячоліття

  1. Чому нас так багато?

  • Темпи росту

  • Відкіля йдемо і куди?

  • Знову інформаційна криза

  1. Довголіття

  • Людина чи машина?

  1. Як жити в xxi столітті

  • Скільки буде тривати століття?

  • Як будемо любити?

  • Що будемо їсти?

  • Хто буде господарювати?

  1. Безсмертя реальне

  • До безсмертя залишився один крок

  • Чи можна створити систему, здатну мислити подібно людині?

  • Штучний інтелект

  • Інтелектуальний кардіоводій буде створений вже в цьому десятилітті

  • Безсмертна свідомість

  1. Клонування

  • Ви останній?

  • Біорепродукція: норма чи відхилення?

  1. Атомна казка

  • Картопля на все життя

  1. Відкриття, що потрясе світ

  • Випадковість

  • Наслідки - "розуму неосяжні..."

  1. Іспит першої у світі машини часу

  • Зашифроване послання людству

  • Іспити на людях

  1. Людство змерзне, а потім звариться

  2. У наступному столітті нас чекає мале заледеніння

  • Сама північна

  1. Апокаліпсис почнеться до 2030 року?

  • Не епідемія, так війна

  • Земля піде з-під ніг

  • Смерть із космосу

  • На жовтогарячій Землі будуть жити звіро-люди?

  • Прогноз лінгвіста: залишиться лише чотири мови

  • Прогноз медиків: таємницю мозку відкриють у Росії!

  • Прогноз фізиків: будемо жити до 120 років!

  • Прогноз генетиків: де з'явитися клон людини?

  1. ЛІТЕРАТУРА

КОЛИ ПІДСУМОВУЮ ТО, ЩО ПРОЖИВ…

Кінець року, початок року – це просто катастрофа. А вже зміна тисячорічч…Треба б спробувати підсумувати.

Тисячоліття

Чудове почуття виникає, коли ти розумієш, що вдалося пожити в двох тисячоріччях. Без особливих зусиль із твоєї сторони. Сама характерна риса, на жаль, безперервні війни. Повний набір саме винищувальної техніки: від дрюка до атомної бомби. Якщо підрахувати, боюся, що людство без війни не прожило і секунди і продовжує так жити.

Мистецтво досягло небувалих висот і потихеньку вироджується в техніку мистецтва. Людство осідлало технічний прогрес, потім "сідло" переповзло на людство.

На щастя не збулися багато лиховісних пророкувань. Помилився пан Мальтус щодо смертельної перенаселеності планети – темпи збільшення населення приблизно ті ж, що і передвіщалися, алі їжі поки вистачає. Помилилися провісники глобальної екологічної катастрофи, проблеми є, але поки не катастрофічні. Виявилися невірні пророкування непередбачуваності технічного прогресу, саме чудове з яких – Європу завоюють полчища китайців на велосипедах з піками. Правда, попереду ще пророкування Нострадамуса.

Хочеться вірити, що це сторіччя було останнім самим кривавим сторіччям: дві світові війни; розвалилися дві імперії, одна з яких має до нас саме безпосереднє відношення – Україна, це витоптане перехрестя Європи й Азії, стала державою.

Минуле ХХ століття цікаве ще й ілюстрацією приголомшливої динаміки технічного розвитку людства – на початку століття народилися повітроплавання на дирижаблях, а наприкінці століття на навколоземних орбітах крутяться вже тисячі супутників самого різного і необхідного призначення. Цілком у це століття народився і виріс домашній звір телебачення. Свідомість того, що вже 10 років є держава Україна, потрібно обов'язково порівнювати з тим, що йшла вона до цього як мінімум 500 дивовижно важких років. Так що самі важкі роки позаду.… А що попереду? Майбутнє…

Чому нас так багато?

Темпи росту

Чотири мільйони років тому, коли людина почала еволюціонувати з мавпи, нас було 100 тисяч, у часи Христа на Землі було 100 млн. чоловік, у часи Пушкіна - 1 млрд., а зараз - 6. Відкіля такий вибуховий ріст (коли швидкість росту пропорційна квадрату числа людей на планеті)? Адже якби ми залишалися тваринами, то нас і було б усього близько 100 тисяч... Проблему перенаселеності Землі першим підняв Римський клуб ще років 30 назад. Там обговорювалися глобальні проблеми - гонка ядерних озброєнь, протиракетна оборона й інші. Тоді ж стала ясно: головна проблема - проблема росту людства.

На прикладі Франції, населення якої вивчено найбільш точно, добре видно закономірності: з 1750 р. дотепер крива спочатку плавно росте (приріст 0,5%), проходить через максимум і починає неухильно знижуватися. У всіх країнах крива росту має максимум, причому максимуми в різних країн - у різний роки: у розвитих країн у 1950-і роки, в інших - на 50 років пізніше. У Росії самий різкий приріст (2%) був на початку ХХ століття, у країн, що розвиваються - зараз (3-4% у рік). І крива для росту населення усього світу виглядає точно так само - після росту різкий спад, а потім стабілізація. Це явище дістало назву демографічного переходу.

Сьогодні населення світу росте тільки за рахунок росту населення країн, що розвиваються. За даними польських учених, уже зараз на Землі 57% азіатів, 21% європейців, 14% американців і 8% африканців, причому 30% блідолицих і 70% кольорових. А що буде завтра?

Відкіля йдемо і куди?

Чи очікує нас проблема перенаселеності? Через кілька років ми будемо стояти на поверхні Землі щільними рядами, пліч-о-пліч, і не зможемо витягнути втомлені ноги, не потривоживши сусіда?.. Виявляється, крива після різкого вибухового росту в ХХ столітті, настільки ж різко переходить до "плато". “Найближчим часом нас чекає збільшення населення до 10-12 млрд. людей, після чого всякий приріст припиниться, практично миттєво...". Обчислено і годину переходу - "мить" дорівнює 45 рокам, усього-на-всього. Тобто порівнянно із середнім віком людини. Саме цікале, що ми зараз знаходимося в середині цього процесу переходу. Рік 2000-й, за його теорією, виявився рубіжним роком для людства - єдиним за останні чотири мільйони років!

Маючи таку криву росту, можна зробити різноманітні підрахунки. Можна, наприклад, довідатися час появи людини - 4-5 млн. років тому, і навіть вік Всесвіту - 20 млрд. років. А скільки чоловік було на самому початку нашої з вами історії? У за переконанням вчених - 100 тисяч. Ту ж саму цифру називав відомий французький антрополог Коппенс, що досліджував в Африці самі древні останки людини, вік яких 1,5 млн років. Антрополог - не фізик, він польовий дослідник, і вважав просто: близько 1000 стоянок по 100 чоловік на кожній - 100 тисяч. Що, за визначенням Коппенса*1, збігається з чисельністю тварин такого ж розміру, близьких нам біологічно, - вовків і ведмедів у північних чи широтах мавп - у південних.

Проінтегрувавши криву, можна підрахувати, скільки чоловік жило на планеті за всіх часів - 100 млрд. людей (за даними антропологів - від 80 до 150 млрд.). Причому 1000 років тому приріст людства був 0,1% у рік, 200 років тому - 0,5%, а 100 років тому - уже 1%.

Знову інформаційна криза

Який же механізм за всім цим криється? Чому населення Землі, що так круто росло в останні сто років, раптом перестане це робити? Римський клуб стверджував: не вистачає ресурсів. На думку ж інших, причина демографічного переходу – інформаційна криза! Мільйони років інформаційна взаємодія лежала в основі швидкого росту людства – темпами значно більш швидкими, чим у тварин. Тільки в людини є два способи передачі інформації: через геном і через мову, культуру. Тільки людина відкладає свій репродуктивний період на 20-30 років і витрачає цей час на навчання, утворення, програмування розуму. Тільки в людини обсяг мозку від дитинства до зрілої особи виростає в 4 рази! Для цього і потрібні дитячі садки, університети й Академії наук...

Але тепер настає такий момент, коли ми, людство, не можемо впоратися з ростом інформації – виникає інформаційна криза. І як наслідок – демографічний перехід.

Я
к ми справимося з інформаційним вибухом і демографічним переходом, поки-що неясно. Але втім, до чого це приведе, дещо сказати можна. Кількість пристарілих зросте, а число молоді впаде. Приблизно до 2050 року їхнє число зрівняється, а потім число стариків буде перевищувати чисельність молоді! Моральні потрясіння, руйнування державних зв’язків та інші “принадності” чекають нас через те, що проблеми будуть наростати в режимі ударної хвилі.

“Однак, перш ніж судити час, потрібно його зрозуміти, що і намагаються зробити вчені всього світу...”

На графіку: Приріст населення світу з 1750 року по 2100 рік, усереднений за десятиліття.

Довголіття

Людина чи машина

Скільки може тривати вік людини? Деякі вчені думають, що вже в наступному сторіччі середня тривалість життя збільшиться до 125 років. Віковий рубіж, що сьогодні був би занесений у книгу рекордів Гіннеса, спокійно зможе переступити більшість з тих, хто народитися вже в найближчі десятиліття.

Фахівці Британського фонду майбутнього склали для вихованців нового століття «розклад: у 3 роки ті почнуть учитися. Спочатку приватно, потім у загальноосвітньому закладі. Практично усі закінчать інститути чи університети. Приблизно в 30 років ці люди захочуть змінити професію і відкриють свій бізнес. У 48 років назріє необхідність одержати другу освіту, у 60 – третю. Пенсійний рубіж, відповідно, буде відсунуто до 80 років.

Зрозуміло, важко представити, щоб настільки довгий термін чоловік і дружина прожили душа в душу. Тоу другий шлюб стане практично неминучим. Зміниться дітородний період: він буде починатися в жінок у 30 років.

Молодше свого віку люди виглядають уже зараз. Ми знаємо, як видалити жирові відкладення, як розгладити зморшки і відновити гарний зір. А коли клонування донорських органів стане широко розповсюдженим явищем, людина вже нічим не буде відрізнятися від машини: вийшла з ладу «деталь» - заміни і «рушай» далі.

У лабораторії Сеймура – Бензера в Каліфорнійському інституті технології живе незвичайна муха. Усі її родичі вмерли місяць назад, а цій же мушці вдалося продовжити існування на третину від відведеного терміну. Таємниця довголіття – у мутації одного єдиного гена, що відповідає за «старіння». Якщо цей ген вдасться виділити серед людських генів, і вчені знайдуть спосіб впливати на нього, то проблема довголіття буде вирішена на 90%.

Ці прогнози не далекі від істини. Тривалість життя людей за останні 100 років збільшилася майже вдвічі. У більшості країн вона досягла 75 років і продовжує рости далі. Тільки в нас цей показник знизився на 6 років і тепер на ціле десятиліття відстає від середньосвітового. Чи можна самому подбати про продовження віку? Існує думка: щоб прожити подовше, потрібно більше спати, регулярно відпочивати і побільше спати. Замічено, що сільські жителі живуть довше, ніж городяни. Корисніше для здоров’я займатися фізичною, а не розумовою працею. Сильно впливає на тривалість життя їжа, що ми споживаємо. Уже сьогодні на 1000 000 чоловік приходитися 13 тих, кому вдалось відсвяткувати свій віковий ювілей у доброму здоров’ї.

Як жити в XXI столітті

Скільки буде тривати життя?

Найбільший термін відпустив людині середньовічний медик Парацельс - 600 років. Через два століття Кристов Гуфеланд і Альберт фон Галлер назвали цифру 200. Ілля Мечников і Олександр Прочанин на початку ХХ сторіччя "знизили" тривалість життя ще на 40 років.

Сьогодні вже ніхто не шукає еліксир вічної молодості. Люди увірували в науку і розуміють, що одними "травками" століття не продовжити. Найбільші надії покладаються на остаточну розшифровку людського генома. Якщо буде виділений годинник, відповідальний за наше старіння, то практично ніяких труднощів не складе впливати на нього.

Як будемо любити?

Дуже може бути, що 60-70-і роки століття, що іде, будуть названі нащадками як самі революційні за всю історію людства. Саме в ці десятиліття люди одержали тотальний контроль над народжуваністю.

Два десятиліття назад з'явилася на світ перша дитина з пробірки. Є думка, що в майбутньому всі діти будуть зачинатися штучним шляхом, можливо навіть, за допомогою клонування з дорослої клітки. Так буде простіше "виправити" генетично закладені проблеми і навіть "замовити" зовнішність майбутньої дитини.

Отже, сексом люди будуть займатися винятково зазаради задоволення. І не факт, що статевий контакт із реальним партнером стане більш дріб‘язковим явищем, чим заняття любов'ю з віртуальним об'єктом. Проституція відімре сама по собі. Якщо люди навчаться створювати ілюзію сенсорних відчуттів, люди вже не стануть ризикувати своїм здоров'ям, адже від реальної людини можна заразитися.

Що будемо їсти?

Світ товстіє. Фахівці прогнозують, що вже до 2025 року 75% населення буде мати схильність до зайвої ваги. Це результат здешевлення калорійної їжі і розвитку техніки (людині все менше приходиться прибігати до фізичної праці). Утім, проблема породжує пошук рішення. Операції по видаленню жиру можливі вже зараз.

У майбутньому, знов-таки за рахунок прогресу в генній інженерії, буде можливо схуднути і без хірургічного втручання. З'їв пару таблеток - і знову вліз у розміри: 90-60-90.

Дієти не будуть настільки популярні. Хоча не виключено, що всі ми станемо вегетаріанцями. І суть не в шкоді споживання м'яса і навіть не в пануванні партії "зелених" над іншими політичними рухами. Праворуч в економії прісної води. Директор американського інституту "Вахта на варті збереження життя" Эд Эйрес* підрахував, що щорічно людство витрачає величезні запаси прісної води тільки для того, щоб зросити плантації, на яких вирощується корм для худоби. Тим часом сучасні технології дозволяють штучним шляхом одержувати продукти, що по своїх живильних властивостях нічим не уступають натуральному м'ясу.

Безсмертя реальне

ХХІ століття стане століттям не атома, а гена, - сказав академік Ю. Лопухин. І зовсім буденно додав: «Терапія самого гена дозволить теоретично порушувати питання не тільки про продовження життя людей, але і про принципову можливість їхнього безсмертя.

Зупинити мить чи продовжити його, бажано до нескінченності, люди мріють зпокон століть. Один раз укусивши від древа пізнання і вилетівши за це з Раю, Homo sapiens у поті чола намагається використовувати це пізнання, щоб повернути те, що в нього відняли: вічне життя.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Нашёл ошибку?
Или хочешь предложить что-то улучшить на этой странице? Напиши об этом и получи бонус!
Бонус рассчитывается индивидуально в каждом случае и может быть в виде баллов или бесплатной услуги от студизбы.
Предложить исправление
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5076
Авторов
на СтудИзбе
455
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее