116463 (Здійснення підсумкового контролю вивчення менеджменту)

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Здійснення підсумкового контролю вивчення менеджменту", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "116463"

Текст из документа "116463"

Контрольна робота

з дисципліни Методика викладання менеджменту

Прізвище, ім’я, по батькові студента

Шаль Едуард Альбертович

Прізвище та ініціали викладача

Новальська Надія Іванівна

Київ 2010

Зміст

Організація, методика здійснення підсумкового контролю вивчення менеджменту

Організація та методика відбору інформації про навчальний предмет

Складіть план семінарського заняття з теми „Соціальна відповідальність і етика управління”. Структура має складатися с таких компонентів: тема, мета, обладнання, план, опис процесу заняття, список літератури

Рекомендована література для підготовки до семінару



Організація, методика здійснення підсумкового контролю вивчення менеджменту

Метою вивчення курсу менеджменту є придбання студентами теоретичних і практичних знань і навичок в області менеджменту (керування підприємством). Програмою навчання передбачене вивчення цілей, задач, основних принципів, методів і функцій керування; управлінських рішень і їхньої оцінки; методів розрахунку ефективності й аналізу фінансової звітності підприємства. У процесі навчання особлива увага приділяється роботі менеджера, як необхідній умові оперативного й ефективного рішення поставлених задач у сучасних умовах.

Підсумковий контроль проводиться з метою оцінки результатів навчання на певному освітньому (кваліфікаційному) рівні або на окремих його завершених етапах. Він включає (семестровий контроль та державну атестацію студента).

Вищий навчальний заклад може використовувати модульну та інші форми підсумкового контролю після закінчення логічно завершеної частини лекційних та практичних занять з менеджменту і їх результати враховувати при виставленні підсумкової оцінки.

Семестровий контроль проводиться у формах семестрового екзамену, диференційованого заліку або заліку з конкретної навчальної дисципліни в обсязі навчального матеріалу, визначеного навчальною програмою, і в терміни, встановлені навчальним планом.

Семестровий екзамен - це форма підсумкового контролю засвоєння студентом теоретичного та практичного матеріалу з окремої навчальної дисципліни за семестр, що проводиться як контрольний захід.

Семестровий диференційований залік - це форма підсумкового контролю, що полягає в оцінці засвоєння студентом навчального матеріалу з певної дисципліни виключно на підставі результатів виконаних індивідуальних завдань (розрахункових, графічних тощо). Семестровий диференційований залік планується при відсутності модульного контролю та екзамену і не передбачає обов'язкову присутність студентів.

Семестровий залік - це форма підсумкового контролю, що полягає в оцінці засвоєння студентом навчального матеріалу виключно на підставі результатів виконання ним певних видів робіт на практичних, семінарських або лабораторних заняттях. Семестровий залік планується при відсутності модульного контролю та екзамену і не передбачає обов'язкову присутність студентів.

Забороняється змінювати форми підсумкового контролю або вводити підсумковий контроль, не передбачений робочим навчальним планом.

Студент вважається допущеним до семестрового контролю з конкретної навчальної дисципліни (семестрового екзамену, диференційного заліку або заліку), якщо він виконав всі види робіт, передбачені навчальним планом на семестр з цієї навчальної дисципліни.

Підсумковий контроль вивчення менеджменту буде здійснюватися у вигляді екзамену. Екзамен складається студентами в період екзаменаційної сесії, передбаченої навчальним планом в обсязі навчального матеріалу. Вищий навчальний заклад може встановлювати студентам індивідуальні терміни складання екзамену. Екзамен проводиться згідно з розкладом, який доводиться до відома викладачів і студентів не пізніше, як за місяць до початку сесії. Порядок і методика проведення екзамену з менеджменту визначається вищим навчальним закладом. Розклад сесії складається деканатом, погоджується з навчальним відділом і затверджується першим проректором. Перед екзаменом проводиться консультація.

Результати складання екзамену оцінюються за чотирибальною шкалою (“відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”), і вносяться в екзаменаційну відомість, залікову книжку, навчальну картку студента.

Студенти, які не з'явились на екзамен без поважних причин, вважаються такими, що одержали незадовільну оцінку.

Форма проведення семестрового контролю: усно з використанням білетів. Форма проведення семестрового контролю і перелік питань доводяться до студентів викладачем менеджменту на початку семестру.

З метою забезпечення об’єктивної оцінки знань і навичок студента методику проведення екзамену з менеджменту розробляє кафедра. Всі методичні вказівки розглядаються на засіданнях вченої ради факультету та затверджуються деканом відповідної спеціальності. Результати екзамену розглядаються на засіданні кафедри. Студент вважається допущеним до екзамену з менеджменту, якщо він виконав усі види робіт, передбачені навчальним планом на семестр з цієї дисципліни.

Допускається дострокова здача екзамену. Декан факультету може дозволити студенту складати екзамен в індивідуальні терміни (в разі захворювання, за рішенням викладача та з інших поважних причин). У цьому випадку студенту видається “Заліково-екзаменаційний лист”. Порядок допуску до індивідуального екзамену встановлює декан.

Незадовільна оцінка, яку студент отримав з менеджменту під час сесії перескладається за розкладом перескладання екзаменів (заліків), затвердженим деканом. Повторне перескладання екзамену допускається не більше двох разів: перше перескладання викладачеві, друге - комісії, яка створюється деканом факультету. Забороняється повторний прийом екзамену без виданої деканатом заліково-екзаменаційній відомості (листа). Якщо студент не з’явився на повторний екзамен, викладач вносить у заліково-екзаменаційну відомість запис "не з’явився". Декан виявляє причину відсутності студента. Якщо студент не з’явився на повторний екзамен без поважних причин, декан ставить йому оцінку "незадовільно".

За рішенням декана допускається перескладання екзамену в індивідуальні терміни, (у разі захворювання, у зв’язку з переведенням на індивідуальний план навчання та з інших поважних причин). У цьому випадку студенту видається заліково-екзаменаційний лист. Якщо студент не ліквідував академічну заборгованість з менеджменту до початку наступного семестру, він відраховується з навчального закладу за невиконання навчального плану.

Результати складання екзамену з менеджменту вносяться до заліково-екзаменаційної відомості (листа), залікової книжки і навчальної картки студента.

Заліково-екзаменаційні відомості підлягають обліку в “Журналі реєстрації заліково-екзаменаційних відомостей і заліково-екзаменаційних листків" (форма Ф-21), які ведуться в деканатах факультетів. Номер відомості відповідає порядковому номеру запису у журналі Ф-21. Заліково-екзаменаційні відомості видаються деканатами на кафедри до початку сесії.

Список студентів, які внесені до відомості, підписує декан факультету або його заступник. Приймати екзамен у студентів, які не внесені до відомості або мають помітку “не допущений”, а також приймати екзамен в терміни, не встановлені затвердженим розкладом, забороняється (за виключенням випадків, коли декан дозволив дострокову здачу екзамену).

Знання студентів оцінюються і вносяться у заліково-екзаменаційну відомість так: "відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно". Оцінку екзаменатор скріплює своїм підписом у рядку навпроти прізвища студента, який складає екзамен. Навпроти прізвищ студентів, які не з’явились на екзамен, екзаменатор проставляє "не з’явився". У випадку, коли студент не допущений кафедрою, навпроти його прізвища екзаменатор проставляє "не допущений каф.". Викладач повинен здати в деканат повністю оформлену екзаменаційну відомість. Виправлення у заліково-екзаменаційній відомості підтверджується підписом викладача. Заліково-екзаменаційна відомість повертається в деканат на пізніше 09.00 наступного після складання екзамену дня.

Не допускається внесення викладачем доповнень у заліково-екзаменаційну відомість.

Заліково-екзаменаційний лист (форма Ф-18) призначений для підсумкового обліку результатів контролю знань студентів, яким дозволено індивідуальне складання (перескладання) підсумкового екзамену. Заліково-екзаменаційні листи підлягають обліку в “Журналі реєстрації заліково-екзаменаційних відомостей і заліково-екзаменаційних листків" (форма Ф-21). Номер складається з останніх двох цифр календарного року та (через крапку) порядкового номера запису у журналі реєстрації. Заліково-екзаменаційний лист видається на три дні викладачу кафедри або студенту і повертається в деканат викладачем кафедри не пізніше наступного дня після складання екзамену. До заліково-екзаменаційної відомості вносяться всі оцінки, включаючи "незадовільно".

Заліково-екзаменаційний лист підшивається (підклеюється) до основної відомості групи з даного екзамену (заліку).

Екзаменаційні білети складаються викладачем, який читав лекції з менеджменту і включають три питання: два теоретичних і одне практичне.

Питання екзаменаційних білетів повинні охоплювати весь матеріал передбачений програмою курсу менеджменту:

  1. Підприємництво Законодавчі акти, що регулюють підприємницьку діяльність в Україні.

  2. Види власності.

  3. Організаційно-правові форми створення підприємства.

  4. Документи, необхідні для створення підприємства.

  5. Менеджмент Основи менеджменту. Сутність і зміст менеджменту.

  6. Еволюція теорії менеджменту.

  7. Школи. Підходи.

  8. Менеджмент і підприємницьке середовище. Внутрішнє і зовнішнє середовище фірми.

  9. Класифікація фірм і правове регулювання їхньої діяльності.

  10. Основи управлінської етики і соціальної відповідальності.

  11. Культура управлінської діяльності. Етика бізнесу і ділового спілкування.

  12. Техніка й етика ведення ділових переговорів.

  13. Функції керування. Визначення функцій керування.

  14. Функції виробничо-господарської діяльності і менеджмент підприємства.

  15. Сполучні процеси.

  16. Комунікації як основа сполучних процесів.

  17. Прийняття рішень. Моделі і методи.

  18. Планування. Стратегічне планування Основні види і форми внутріфірмового планування.

  19. Ринкова орієнтованість сучасних підприємницьких структур.

  20. Основні види організаційних структур. Внутріфірмова побудова організації. Мотивація.

  21. Організація контролю й обліку і їхнє функціонування в економічному механізмі менеджменту.

  22. Загальні принципи внутріфірмового керування.

  23. Менеджмент у маркетингу.

  24. Фінансовий менеджмент підприємства.

  25. Керування виробництвом.

  26. Системи керування розвитку виробництвом.

  27. Розробка і реалізація політики фірми.

  28. Створення операційної системи.

  29. Функціонування операційної системи.

  30. Кадрова політика фірми.

  31. Методи і форми стимулювання праці.

  32. Влада, лідерство і стилі керівництва.

  33. Групова динаміка.

  34. Влада й особистий вплив керівника.

  35. Стилі керівництва і їхня ефективність у різних ситуаціях.

  36. Ситуаційний фактор.

  37. Керування конфліктами, змінами і стресами.

  38. Порівняльний аналіз систем керування в різних країнах.

  39. Системи підготовки і перепідготовки менеджерів в інших країнах.

  40. Нормативи і документи, що визначають форми і порядок ведення бухгалтерського обліку.

  41. Безготівкові і наявні форми розрахунків.

  42. Формування фінансових результатів діяльності підприємства.

  43. Аналіз звітної документації.

  44. Види і ставки податків підприємства відповідно до законодавства України.

  45. Види зовнішньоторговельних операцій.

  46. Основні аспекти митного законодавства.

Організація та методика відбору інформації про навчальний предмет

Основними джерелами інформації в навчальному процесі залишаються підручник, навчальні посібники, монографії, наукові статті як в друкованому, так і в електронному вигляді. Для успішного вивчення навчальної дисципліни необхідно опрацювати матеріал підручника, інших рекомендованих джерел.

Розрізняють два методи відбора інформації про навчальний предмет: швидкий (для поверхневого ознайомлення) та повільний (для глибокого вивчення). Перший з них дозволяє швидко підібрати необхідні джерела, другий метод полягає в поглибленому аналізу підручників, монографій, посібників, статей та інших джерел і сприяє формуванню уявлень про цінність викладеної інформації.

Перед тим як приступити до читання будь-якої книги, потрібно ознайомитися з нею. Як правило, у назві та рубрикації автор намагається розкрити зміст, тому необхідно в першу чергу розглянути зміст і аналіз вести відповідно до розділів, підрозділів, глав, параграфів тощо. Доцільно зробити короткий огляд тексту для встановлення цінності викладеного в книзі матеріалу.

Якщо в процесі аналізу зустрічаються незнайомі терміни, поняття, визначення, доцільно звертатися до словників, довідників, енциклопедій. Уміння працювати з довідковою літературою - ознака відповідного рівня культури розумової праці. Необхідно звертати увагу на рисунки, графіки, таблиці, що зустрічаються в книгах. Графічний матеріал для фахівців, які вміють читати схеми і графіки, несе суттєву інформацію про навчальний предмет.

До прочитаного необхідно відноситися критично, зіставляючи його з думками інших авторів, шукати пояснення власних труднощів і сумнівів в інших джерелах. Зміст книги краще та глибше розуміється, якщо читання ведеться з олівцем або ручкою в руках, якщо здійснюються замітки, робляться виписки та конспекти. Читання з одночасним записом допомагає концентрувати увагу, з’ясувати головне, краще його запам’ятати.

Форми запису можуть бути різноманітними. Недопустимо робити позначки в самій книжці, краще використовувати закладки, на яких записують сторінки й абзаци. Виписки з підручника доцільно заносити до конспекту. Виписки, зроблені на окремих аркушах, вклеюють до конспекту. При конспектуванні книги є можливість повернутися до прочитаного (і не один раз), продумати його, писати не поспішаючи, робити менше скорочень. Конспект може бути різного ступеня деталізації в залежності від значення джерела, складності його засвоєння. Деякі таблиці, графіки, схеми доцільно копіювати. Цитати повинні бути дослівними зі вказанням вихідних даних книги. Конспект книги, тези, план - є елементами вторинної обробки інформації, повинні бути акуратними, чіткими, зрозумілими. При роботі з науковими статтями, доцільно виписки по кожній з них вести на окремих картках.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5259
Авторов
на СтудИзбе
421
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее